Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Dekoloryzacja włosów- część II wątek zbiorczy.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-09-02, 10:03   #2492
kaiwona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 78
Dot.: Dekoloryzacja włosów- czesc II wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez imago84 Pokaż wiadomość
Witam, jestem tu zupelnie nowa, na etapie czytania watku od samego początku.
Mam ciemne włosy od paru lat farbowane brązem, który wychodzi ciemno. Wykorzystując to, że od słońca po wakacjach włosy mam jaśniesze, chciałabym rozjaśnić swoj kolor do koloru takiego jak ma Naomi na zdjeciach - to chyba taki kolor karmelkowy, no chyba, że się mylę.
Chce się za to wziaść za pomocą tego elgona tylko nie wiem jaki kolor położyć po tym płukaniu - czy od razu karmel czy np jakiś ciepły odcień blondu I co z odrostami - czy na nie tez się nakłada ten elgon (mój naturalny kolor to ciemny blond)
Czy wogóle mam szanse na taki kolor, w załączeniu mój obecny kolor i to co chciałabym uzyskać Z góry dziękuje za wszelkie podpowiedzi.
Jak najbardziej masz szanse ,żeby uzyskać taki kolor. Po dekoloryzacji włosy wychodzą- od blondu poprzez rudosci do kasztanka. Jak juz zastosujesz dekolor( wg zasady- nakładanie- zmywanie szamponem przeciwłupiezowym, szamponem dzieciecym zmieszanym z soda- kilkakrotnie, zakwaszeniu- wodą zmieszana z octem jabłkowym bądź cytryną- najlepiej by elgonu wystarczyło a kilkakrotna aplikację)- trzeba włoski potraktowac troszke rozjasniaczem- nałozyc najpierw na ciemniejsze pasma a potem na góre głowy- albo nalozyc dekoloryzator loreala, który jest na bazie rozjasniacza- nie trzymać długo- tylko tyleby rozjasniacz wyjął z powierzchni włosa ciemny barwnik( ja niestety byłam madra po czasie i dopiero po tym jak po nałożeniu super jasnego popielatego blondu- wrócił mi ponownie czarny- nałozyłam rozjasniacz na 10minut- i dopiero mi zlazł ten czarny- i jak nakladałam kolejne farby- to juz mi nie wracał- a bezposrednio wtrakcie zmywania rozjasniacza woda była zabarwiona czarnym kolorem z farby).
Co do odrostów to elgon ich nie chwyta- niestety rozjaśniacz tak- ale poprosty trzeba nałozyć na włosy a na te odrosty dosłowie tylko pół minutki przemazac, zeby po elgonie nie chwytały na ciemno.
Co do koloru to po dekoloryzacji trzeba brać jasniejszy kolor od zamierzanego- bo włosy szybciej chwytaja barwnik i dlatego wydaje mi się,że powinnas dac własnie tak jak myslisz ciepły odcień jasnego blodnu i potem ten który chcesz.
Po dekoloryzcji ponoć najlepiej nie myć włosów przez tydzień, żeby farba dobrze sie osadziła. ( Ja myje bo chce spłukac - po dekolorze farba szybko sie spłukuje- a do tego po zastosowaniu rozjasniacza również- ale myslę,że po 2-3 miesiacach nakładania farby to sie uspokoi). Aha- do farbowania warto uzyć wody 3%( w farbach jest albo 6% albo 9% albo 12%- w zaleznosci od tonacji- im jasniejsza darba tym wieksze stężenie wody-ja rozcieńczyłam 6% na 3%).
Co do koloru farby to niestety nie znam się na tym- bo sama szukałam ratunku i Lukrecja mi bardzo pomogła z wyjasnieniami co do numeracji farb- dziewczyny zamawiają profesjonalne farby goldwella- wydaje mi się,ze skoro Ty chcesz cieply karmelkowy odcień to nie będzie problemu ze znalezieniem go( Ja chcę zimną tonacje- i w tym jest problem, zeby zatuszowac te rudawe refleksy ,które mam- więc musze popiele)- i refleksy lekkiej rudosci nie będa przeszkadzały. Życzę powodzenia. A jezeli chodzi o kolor- to poszukaj tutaj w wyszukiwarce czy farbuja na karmelek- i wtedy zapytaj- moze ktos juz taki robił i Ci pomoże- tutaj są bardzo ciepłe i serdeczne osoby, które dzielą się z chęcią swoim doświadczeniem
kaiwona jest offline Zgłoś do moderatora