Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Dekupażystki w kuchni czyli co nam w garnkach gra
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-10-07, 09:02   #34
Pupil
Osiołek z zakątka :)
 
Avatar Pupil
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 757
Dot.: Dekupażystki w kuchni czyli co nam w garnkach gra

Nalewka pigwowa - Pigwówka
1 kg owoców pigwy
1 kg cukru
1 litr spirytusu 95%
Dojrzałe owoce pigwy umyć, pokroić, oczyścić z nasion. Zasypać cukrem, odstawić na 6-10 dni. Zlać syrop, połączyć go ze spirytusem. Nalewka dojrzewa minimum 3 miesiące. Pozostałe owoce pigwy można zalać litrem czystej wódki i zostawić przynajmniej na pół roku.
W drugiej wersji :
Dojrzałe owoce pigwy umyć, pokroić, oczyścić z nasion. Zasypać cukrem, odstawić na 6-10 dni. Do słoja dolać spirytus, pozostawić razem w słoju na minimum 6 miesięcy. Zlać do butelek, pozostawić na okres 3 miesięcy do dojrzenia.

Nalewka pigwowa w miodzie I
1/2 kg pigwy
3/4 l wódki
25 dag miodu lipowego lub innego
kawałek kory cynamonu
Do słoja o pojemności około 1 i 1/2 l wlej wódkę. Pigwy umyj, obieraj, krój i od razu wrzucaj do wódki, by owoce nie ściemniały. Na koniec dodaj cynamon i miód. Słoik szczelnie zamknij i odstaw na tydzień w ciemne miejsce. Codziennie potrząsaj słojem, aż miód dobrze się rozpuści. Po miesiącu zlej nalewkę. Najlepiej przechowuj ją w ciemnej butelce i chroń przed światłem, by zachowała jasny kolor.

Nalewka pigwowa w miodzie II
1 kg owoców pigwy
¾ litra spirytusu
¼ litra wody
½ litra miodu lipowego
laska wanilii
sok z 1 pomarańczy

Etapy przygotowania:
Ilość składników zależy od tego ile chcemy mieć pigwówki, ja ostatnio robiłam z 5 kg owoców 3 l spirytusu + 2 l wody do uzupełnienia / ile owoców tyle alkoholu/ aby nie było za mocne.
Umyć owoce, przekroić na pół, zalać alkoholem dodać miód, wanilie i sok z pomarańczy - szczelnie zamknąć i odstawić w ciemne miejsce.
Przez najbliższe dwa tygodnie wstrząsać żeby miód się porządnie zmieszał z alkoholem- po 2 miesiącach pić.
__________________
Zapraszam:

[SIGPIC][/SIGPIC]

Pupil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując