Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-11-13, 19:42   #4416
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Dziewczyny, bardzo prosze osobe, ktora jest biegla w filtrach o pomoc .
ktory z tych kremow lepiej ochroni przed uva ???

Avene, Hydrance Optimale Legere UV SPF 20

AVENE AQUA. ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE. OCTOCRYLENE. BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE. CYCLOMETHICONE. ALUMINUM STARCH OCTENYLSUCCINATE. POLYMETHYL METHACRYLATE. POTASSIUM CETYL PHOSPHATE. BENZOIC ACID. BETA-SITOSTEROL. CAPRYLIC / CAPRIC TRIGLYCERIDE. CARBOMER. CHLORPHENESIN. DISODIUM EDTA. PARFUM. GLYCERIN. GLYCINE SOJA. HYDROGENATED COCO-GLYCERIDES. LECITHIN. PHENOXYETHANOL. POLOXAMER 188. SODIUM CHONDROITIN SULFATE. SODIUM HYDROXIDE. TOCOPHERYL GLUCOSIDE. XANTHAN GUM

czy

Dermika hypoalergica spf 30

aqua, c12-15alkyl benzoate, titanium dioxide, diethylhexyl carbonate, bis ethylhexloxyphenol methoxyphenyl triazine, polyglyceryl-6 polyhydroxystearate, cetearyl glucoside, glyceryl stearate, stearic acid, ethylhexyl methoxycinnamate, propylene glycol dicaprylate/dicaprate, zea mays oil, propylene glycol, caprylic/capric triglyceride, laminaria ochroleuca extract, tocopherol, ascorbyl palmitate, ascorbic acid, citric acid, peg8, xanthan gum, methylparaben, propylparaben, diazolidinyl urea
czy ten skladnik masakrycznie zatyka pory?
wybralam te kremy bo nie beda tluste i mozna swobodnie na nie klasc makijaz. no i sa fotostabilne a u mnie trwa jesienne zluszczanie.
gdyby dermika niedostatecznie nawilzala mam pod nia to:
flos lek zel z aloesem aloes 5%, pantenol 1%
aqua, propylene glycol, aloe arborescens leaf extract, panthenol, phenoxyethanol, ethylhexylglycerin, carbomer, triethanolamine

wczesniej pod filtr uzywalam serum 15%wit c z bu ale z powodu operacji ktora teraz przeprowadzam na skorze piecze jak diabli

---------- Dopisano o 20:18 ---------- Poprzedni post napisano o 19:54 ----------

Cytat:
Napisane przez nagiAkt Pokaż wiadomość
Witam. Chciał abym spytać się ekspertki o skład tego kremu. Mniej więcej go rozszyfrowałam, ale zawsze to opinia kogoś innego Najbardziej chodzi mi o Zapychanie. Moja skóra naprawdę jest wymagająca jeśli o to chodzi. Trądzikowo - wrażliwa - duuuża tendencja do zapchania porów, czasem pojawia się rumień.


HiPP Babysanft, Krem pielęgnacyjny do twarzy i ciała



Skład: Aqua, Helianthus Annuus Seed Oil, Cocoglycerides, Cetearyl Alcohol, Behenyl Alcohol, Myristyl Myristate, Myristyl Alcohol, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Zinc Oxide, Phenoxyethanol, Sodium Carboxymethyl Betaglucan, Panthenol, Cetearyl Glucoside, Myristyl Glucoside, Carbomer, Xanthan Gum, Lactic Acid, Methylparaben, Parfum.
Niestety, jesli masz duza tendencje do zapychania porow to lepiej poszukac innego kremu

---------- Dopisano o 20:19 ---------- Poprzedni post napisano o 20:18 ----------

Cytat:
Napisane przez nagiAkt Pokaż wiadomość
Witam. Chciał abym spytać się ekspertki o skład tego kremu. Mniej więcej go rozszyfrowałam, ale zawsze to opinia kogoś innego Najbardziej chodzi mi o Zapychanie. Moja skóra naprawdę jest wymagająca jeśli o to chodzi. Trądzikowo - wrażliwa - duuuża tendencja do zapchania porów, czasem pojawia się rumień.


HiPP Babysanft, Krem pielęgnacyjny do twarzy i ciała



Skład: Aqua, Helianthus Annuus Seed Oil, Cocoglycerides, Cetearyl Alcohol, Behenyl Alcohol, Myristyl Myristate, Myristyl Alcohol, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Zinc Oxide, Phenoxyethanol, Sodium Carboxymethyl Betaglucan, Panthenol, Cetearyl Glucoside, Myristyl Glucoside, Carbomer, Xanthan Gum, Lactic Acid, Methylparaben, Parfum.
Niestety, jesli masz duza tendencje do zapychania porow to lepiej poszukac innego kremu

---------- Dopisano o 20:21 ---------- Poprzedni post napisano o 20:19 ----------

Cytat:
Napisane przez dodus89 Pokaż wiadomość
dodus musisz jeszcze poczekac bo okulary do zad specjalnych mam w pracy na codzien nie nosze eh starosc

---------- Dopisano o 20:30 ---------- Poprzedni post napisano o 20:21 ----------

Cytat:
Napisane przez Joskelyn Pokaż wiadomość
A ja wlasnie zakupilam krem do twarzy na dzień z Flosleku "beECO", opisany jako Bio-certyfikowany krem na dzień", głęboko nawilzajacy.
Ogolnie szukam czegos, co bedzie działalo wlasnie doglebnie, mam 26 lat, wiec stopniowo chce przejsc na przeciwzmarszczokowa pielegnacje - czy ten krem bedzie odpowiedni czy przez te swoja naturalnosc moze byc za slaby?
krem bdb nawilzy skore. i takie prawidlowe nawilzenie oczywiscie poprawi jej wyglad i cera bedzie wygladala lepiej. jesli chcesz walczyc ze zmarszczkami to po pierwsze - filtr przeciwsloneczny. po drugie zaden krem nawilzajacy nie bedzie mial takiego dzialania p/zmarszczkowego jak np retinoidy. dlatego nie wiem jak ocenic czy bedzie za slaby- porownujac go do np retinoidow - tak bedzie slaby. porownujac do innych, przecietnych kremow nawilzajacych wypada ok.

---------- Dopisano o 20:42 ---------- Poprzedni post napisano o 20:30 ----------

Cytat:
Napisane przez paradiso perduto Pokaż wiadomość
Witam! Poproszę o analizę składu serum.

Naturmedicin, Lerosett, Vitamin Serum (Koncentrat dla wymagającej cery)

Koncentrat witaminowy dla wymagającej cery. Zawiera maksymalne stężenie wielu aktywnych składników. Pozostawia promienną, nawilżoną i gładką cerę.

Skład: Aqua, Glycerin, Larrea Divaricata Extract, Squalane, Panthenol, Ammonium Acryloyldimethyltuarate / VP Copolymer, Caprylyl Glycol, Disodium EDTA, Rhizobian Gum, Glyceryl Caprylate, Phenylpropanol, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Potassium Sorbate, Propylparaben, Buthylparaben, Isobuthylparaben, Tocopheryl Acetate, Niacinamide, Sodium Ascorbyl Phosphate, Silica, Calcium Pantothenate, Pyridoxine Hydrocloride, Amylodextrin, Maltodextrin, Polymethyl Methacrylate, Retinyl Palmitate, BHT, Tricaprylin.

Bardzo dziękuję!
serum powinno nawilzac cere . Zawiera ekstrakt z algi (ktora opoznia porost wlosow tak na marginesie ) oraz skwalan- super nawilza a nie zapycha porow. Dalej pantenol- lagodzi. Z drugiej str wysoko sa parabeny i Phenoxyethanol wiele osob podraznia.Po konserwantach z ciekawych skladnikow jest wit b3
__________________


Edytowane przez pokrzywa
Czas edycji: 2011-11-13 o 22:40
pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora