Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Wysokie CRP a ząbkowanie...
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-11-29, 13:32   #21
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Wysokie CRP a ząbkowanie...

Cytat:
Napisane przez AnQś Pokaż wiadomość
Oj tak...igla wielka i gruba. Nie wiem też jak to jest z injekcją, czy powinno się podawać powoli czy szybko? Bo jak jedna strzeliła Maryśce zastrzyk dosłownie w sekundę, to ja płakałam razem z dzieckiem (a raczej twarda kobita jestem).

A słyszałaś o tym,że zanoszenie się może być objawem kłopotów z sercem? Dziś spytałam lekarza co robić w sprawie zanoszenia się, a on na to "podawać preparaty z magnezem". Tylko nie ma preparatów dla aż tak małych dzieci!Wrry.
Powoli, zawsze powoli. Lek ma się rozejść po tkankach i wchłonąć. Jeśli szybko się go podaje w jedno miejsce, robi się gulka. No i boli to oczywiście. Potem to miejsce trzeba rozmasować, a to boli sto razy bardziej niż powolne podawanie.

Tak, czytałam gdzieś, że to może być wynik niedoboru wapnia i magnezu. U nas wapń raczej nie wchodzi w grę, młody nadal wciąga duże ilości mleka, nabiał, jogurty itp.
Ale Mg owszem, jest taka opcja.
Szczerze mówiąc ja dodaję czasem kawałek rozkruszonej tabletki do mleka, na noc, gdy jest wyjątkowo upierdliwy w dzień, w nadziei, że trochę mu nerwy na noc ukoi.
Ale fakt, preparatów takich typowych dla dzieci nie ma. :/
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując