Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-12-23, 13:15   #3727
BrigitteBardot
Zadomowienie
 
Avatar BrigitteBardot
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 144
Dot.: duomox i amertil a cilest

Cytat:
Napisane przez keira2008 Pokaż wiadomość
Halo halo ale nie myl ciąży ze stosowaniem tabletek. W ciąży się nie stosuje bo to co przyjmiemy wchłania także dziecinka. A jej może szkodzić to. Bo nasza krew styka się z krwią dziecka.
No dobrze, ale wniosek jest jeden - to, czym smarujemy skórę, wchłania się do krwi, tak?

Cytat:
Gdzieś ty to niby wyczytała, że maść wpływa jak nie wpływa? Nigdzie nie znalazłam info, żeby wpływało bo maści nie przyjmuje sie do układu pokarmowego.
Ulotka wyraźnie informuje o składnikach, które osłabiają działanie tabletek, są to m.in antybiotyki i dziurawiec, to raz.

Druga sprawa, nigdzie "nie wyczytałam", potwierdziła to moja ginekolog. Miałam przepisany Clindacne, zapytałam ginekolog, a ona potwierdziła, że nawet stosowany zewnętrznie będzie obniżał skuteczność.

Cytat:
A że sie wchłania do krwi to nie szkodzi, to wpływu nie ma.
No właśnie - nie szkodzi, nie ma wpływu, ale dlaczego? To jest poparte jakimiś badaniami, czy masz jakieś źródło? Bo ja już nie wiem w co mam wierzyć, a to nie jest jakieś byle co.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post45174983 LUTY wymienię

Edytowane przez BrigitteBardot
Czas edycji: 2011-12-23 o 13:22
BrigitteBardot jest offline Zgłoś do moderatora