Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Szydełkowe maskotki + schematy.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-12-28, 21:38   #2182
Just-in
Moderatozaur
 
Avatar Just-in
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 3 586
GG do Just-in
Dot.: Szydełkowe maskotki + schematy.

Cytat:
Napisane przez aga__tka Pokaż wiadomość
No ja tak sobie myślę że obie macie rację... i trudno mi się ustosunkować do tego pomysłu. Myślę że gdyby odkupić wzór i udostępniać potem ogólnie, bo kupiło się go za złotówkę, to będzie nie fair, ale z drugiej strony jeśli na wzór czegośtam złożyłyby się 2-3 osoby i zrobiły sobie z tego maskotkę to nie byłoby nie fair, jeśli wzoru nie udostępniłyby nielegalnie... Podobnie jak można sobie kupić na spółkę gazetkę czy książkę.... Kupić w kilka osób to jednak trochę coś innego niż skorzystać z nielegalnego lub jeszcze gorzej nielegalnie coś udostępniać...
Co więcej uważam że co innego będzie jeśli wykonane rzeczy ktoś chciałby sprzedawać (wtedy raczej powinien posiadać własny wzór), a trochę co innego jeśli zrobi lalę dla córki (i kupi! na spółkę z koleżanką). Ja np. nie kupiłabym wzoru z etsy na maskotkę dla synka np. za 25zł bo mi się to wydaje zdecydowanie za drogo, dodając koszty włóczki to w ogóle jest masakra za zabawkę staram się jednak w swoich robótkach korzystać jedynie z udostępnionych wzorów darmowych lub kupionych w gazetkach wspólnie z teściową, niestety Internet bardzo kusi skanami gazet, wzorów itp...
Myślę, że masz całkowitą rację! Sytuacja zdecydowanie nie jest czarno-biała i doskonale rozumiem osoby, których zwyczajnie nie stać na kupowanie wzorów (bo mnie też nie...). Tylko właśnie te wzorki kosztują powiedzmy 25zł, więc przy składce za złotówkę, czy nawet dwie to nie wychodzi podział na 2-3 osoby
__________________

Zapraszam serdecznie do oglądania moich wyczynów szydełkowych i nie tylko... o tu

To już ...
Just-in jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując