Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialność:D
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-12-30, 21:48   #3160
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez bierdonka Pokaż wiadomość
Konsystencja powinna być jak przy takich "stałych" masełkach lub balsamach do ust, pakowanych wlaśnie do taich puszek - stałe, ale da się nabrać palcami

Znalazłam taki przepis na balsam do ust:
20% Beeswax (white or yellow pellets or solid blocks)
25% cosmetic grade oil that is solid at room temperature (Coconut Oil, Shea Butter, Aloe Vera Butter, Palm Oil, Mango Butter, Shea Butter, etc.)
15% cosmetic grade oils that are brittle at room temperature (Cocoa Butter, Candelilla Wax, Pal Kernel Oil, etc.)
40% cosmetic grade oils that are liquid at room temperature (Caster Oil, Grapeseed Oil, Olive Oil, Avocado Oil, Aloe Oil, Jobo Oil, Hemp Seed Oil, etc.)

w oryginale jest to kosmetyk wegański, dlatego nie ma tam wosku pszczelego, tylko candelilla i sojowy
czy mogę użyć samego candelilla? Chciałam wszystko zamawiać na zsk, a tam nie ma sojowego
jako ten drugi składnich chciałabym użyć masła shea
jako trzeci - masło kakaowe
jako czwarty - jojoba + macadamia
+ olejek cytrynowy

Da radę? Jest to daleko idąca wariacja na temat tego specyfiku, ale patrzyłam na właściwości:
o. cytrynowy - antyseptyczny + zapach (samo holey butt'r w oryginale cuchnie nieziemsko)
jojoba - polecana przez wszystkich do pielęgnacji uszu (do tej pory stosowałam solo)
macadamia - zalega mi w domu, polecany do suchej skóry
masło shea - nawilżanie + konsystencja
candelilla - zgodnie ze składem
Masz na ZSK przepis z woskiem candelilla:

Przykład 3

Błyszczyk w sztyfcie

50 ml oleju rycynowego
2.5 g wosku Candelilla - 2.5 małej płaskiej miarki


po prostu podmień rycyna na mieszanke maseł i olejów
woska candelilla jest dużo twardszy od pszczelego wiec nie ma sie co dokładnie wzorować
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora