Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Brąz ZIMNY czy POPIELATY. część II - wątek zbiorczy.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-01-14, 20:51   #1503
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 755
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY....czescII -wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Elph Pokaż wiadomość
Jeszcze ja proszę o pomoc
Pod koniec listopada kupiłam mixton niebieski, zrobiłam kąpiel rozjaśniającą, która tylko delikatnie rozjaśniła i kolor nie wyrównał się całkiem, ale nie ma tragedii. Potem położyłam 7.1 Allwaves razem z mixtonem (ale chyba go za mało dałam), więc odrobinę rudych refleksów zostało, a z czasem spłukiwania się farby coraz więcej.
Teraz mam praktycznie rude włosy, farba całkiem się spłukała, zakupiłam 6.1 (bo 7.1 jednak trochę za jasna) i chcę jutro zafarbować (dodając mixton).
Moje pytanie: na jakiej wodzie, żeby nie rozjaśniać odrostu a żeby kolor był trwały? Może zrobić 2 mieszanki z różnymi wodami?
I jak przedłużyć trwałość koloru, zakwaszanie po każdym myciu włosów pomoże?
Pozdrawiam
Najbezpieczniej na 4%, niestety spłucze się...no ale z tym to przy farbowaniu trzeba się liczyć. 6% robi się ton w ton, czyli na tym samym poziomie, ale ona służy tez do rozjaśniania o 1 poziom, więc na odroście trzebaby krócej trzymać, żeby nie wyrudziło. Więc 4% lub nawet 3%, sama musisz sobie sprawdzić. A mixa dodaj caate ostatnio dodałą do 6.1 chyba z 5-6cm niebieskiego mixu na 15cm farby (30g)i mówiła, ze jeszcze mało było. Wyciśnij może na I-wszy raz z 4cm, następnym razem dodasz więcej. Ja rozrabiałąm tez sam miź z oxy 1:5 n a6% i kładłam na 5 minut..wypróbuj na pasemku, tylko uwaga, bo mi się wyrudziły potem odrosty. Możesz na 4% i dłużej potrzymać...próby na pasemku polecam
A zakwaszenie zamyka łuskę, więc będzie się lepiej trzymać

---------- Dopisano o 21:51 ---------- Poprzedni post napisano o 21:42 ----------

Cytat:
Napisane przez Skyrim Pokaż wiadomość
Zyto a gdybym zrobiła z kolestonu 7.71 to co by mi wyszło?
A widzisz, bo 7 w Kolestonie i Color Touch to akurat Brown/brązowy a 1 ash/popiel niebiesk.
Robiłam CT i nie byłam zadowolona szczerze mówiąc, szybko się zmyła i i tak wyszła ryda, pomimo, że niesząłąm 7.71 i 7.89.
A Ty masz kupioną tą 7.11? To nie bój się dać na pasemko.
Możesz mi na priv przesłać maila to wyślę Ci "materiały dydaktyczne"

zresztą jak ktoś też chce to proszę przesłać adres, to hurtem pójdzie

Edytowane przez zyta82
Czas edycji: 2012-01-14 o 20:58
zyta82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując