Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-01-27, 10:02   #3517
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Heh, a nie jest tak, że micele zawierają jednak jakiś składnik myjący, czyli coś na kształt detergentu? Tak się pytam, bo osobiście uwielbiam ten micel AA Eco, ale zawsze go zmywam z buzi... właśnie w przekonaniu, że ma on coś czyszczącego w składaie... oświeć mnie
A co myślisz o nawilżających możliwościach tej mgiełki różanej
Dzięki Bo właśnie on ma piękną skórę z natury (albo może matczyna miłość mnie zaślepia i dlatego jak zaczęła mu szaleć, to wpadłam w panikę

Ja psikam na dłoń, w obawie, by nie napsikać mu do oka i ręką delikatnie przecieram (głównie czoło).



Właśnie mnie ten aspekt bardzo interesuje, co z niekremowaniem skóry dojrzałej... Tylko że ja chyba jestem najstarsza nie mam problemu z zapychanie, raczej co mnie gnębi to wieczne niedobory nawilżenia.... dziś obudziłąm się z dobrą skórą, na wieczór smarowałam się serum Renev z BU (z retinolem) na to dałam lotion Phenome (Hypoallergenic)

Nie ma żadnej potrzeby, żeby zmywać micele, AA Eco to porządny skład. Bez obaw, zmywac to trzeba tylko te gów....e micele z drogerii, np Ziaje i l'oreale, bo one tylko szkodzą. AA Eco zawiera Betaine, która nie tylko oczyszcza, ale i cudownie nawilża. A ta mgiełka Phenome też zawiera betaine i do tego aloes. Powinna pięknie nawilżać.


Co do cery suchej i dojrzałej to oczywiście wymaga ona intensywniejszej pielęgnacji i ujędrniania. Jeżeli nie ma problemów z zapychaniem, nie ma wyprysków, to jak najbardziej należy uzywać solidnych natluszczaczy i nawilżaczy, uwazam jednak, że gdybyś spróbowała je odstawić powiedzmy na dwa tygodnie, to cera dostałaby inny zastrzyk, po prostu zastrzyk tlenu, bo może jej go własnie brakuje. Tak więc polecam poeksperymentować z samym micelkiem wieczorem, a rano z samym tonikiem i do tego, żeby efekt oczyszczający był lepszy, to mozna za ok 3 zl kupić w rossie gąbeczki celulozowe, zamiast jednorazowych wacików, one delikatnie peelingują i sa łątwe w utrzymaniu w czystosci. Ja je czyszczę mydłem.


Cerom dojrzłym polecam takze automasaż skóry, czlyi podszczypywanie twarzy palcami 5 minut dziennie po zabiegach pielęgnacyjnych. Świetnie ujędrnia.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2012-01-27 o 10:05
Korah jest offline Zgłoś do moderatora