Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Wszystko o farbowaniu henną - część II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-02-13, 22:05   #3622
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez mishka 123 Pokaż wiadomość
Witam panie
Z góry proszę o wyrozumiałość, czytałam prawie cały wątek ale nie zrozumiałam go za bardzo

Od początku.
Mój obecny kolor jest taki mniej więcej jak na tym zdjęciu.
Farbowałam Loreal miesiąc temu ale własnie taki kolor mnie nie zadowala.
Chciałabym uzyskać taki płomienny rudy ale taki żeby było widać że to rudy a nie czerwony
Teraz pytanie jak osiągnąć taki płomienny rudy henna?
Jaką henne powinnam kupić? Prosiłabym o konkretne nazwy i odcienie bo kompletnie się nie znam
Jak długo kolor się utrzyma?
Czytałam gdzieś że jedne mieszanki trzeba trzymać w cieple przez kilka godzin inne nie, i cała już zgłupiałam od tego
Z góry dziękuję za wszystkie rady
Płomienny rudy da się zrobić najlepiej na jasnych włosach. Bierzesz dwa proszki khadi:
1. Henna z amlą i jatrophą
2. Cassia
Mieszasz proszki tak, żeby henny było 2x więcej niż cassii. Możesz dodać coś pachnącego, np. cynamon, goździki zmielone. Zalewasz gorącą (nie wrzącą) wodą. Nie musisz czekać z nakładaniem jeśli ci się nie chce. Rudy ma być płomienny, a nie czerwony, więc nawet lepiej będzie jeśli nie zaczekasz i położysz papkę od razu. Trzymasz na głowie jak najdłużej, najlepiej minimum 3h. Potem wszystko tak jak piszemy w wątku: nie ruszasz włosów przez 2 dni i potem możesz robić co chcesz.
Jeśli przed farbowaniem miałaś dobrze oczyszczone włosy, to barwnik wżera się na zawsze, chociaż nie wiem jak do dokładnie będzie na farbowanych chemicznie włosach.

Cytat:
Napisane przez 123sciri
Cześć Dziewczyny,

Dawno mnie tu nie było - bo w sumie wracam do naturalnego koloru włosów.
Natomiast chciałbym je troszkę przyciemnieć tak na "chłodno" i tak sobie myślałam czy któraś z was nie robiłą może glossa z indygo?

-tak na "chłopski "rozum to indygo by mi najbardziej pasowało bo się wypłukuje. Obawiam się tylko że jak nie dodam w ogółe henny to mi wyjdzie błękit na głowie, a henny nie chcę dodawać gdyż on się nie wypłukuje ( co wiem na własnym przykładzie)
A jaki masz teraz kolor włosów? Jeśli jasne, to obstawiam, że po glossie z indygo będzie niebiesko
Cytat:
Napisane przez sylvietta86
a co z rudymi? myślałam, że chcesz rudy... Pytałaś chyba nawet w wątku dla rudzielców co robić... Jak dobrze pamiętam, to pytałaś czy można rozjaśnić włosy farbowane henną? ja w sumie też bym chciała wiedzieć. co można, a czego nie można po hennie? Czy ktoś może tak w skrócie napisać? Zrobiłam sobie ostatnio Khadi amla z jatrophą plus kurkuma. No i teraz się dopiero zastanawiam co mi teraz wolno, a czego z pewnością nie wolno robić z włosami po hennie...
Wszystko wolno. Henna nie wpływa na włosy w taki sposób, że niszczą się bardziej przy wybranych zabiegach. Można rozjaśniać, olejować, odżywkować. Cokolwiek.
Jedyna rzeczą na którą trzeba uważać, to jakiekolwiek rozjaśnianie po mieszankach zawierających indygo - włosy robią się niebieskie.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora