Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Spadek, pomocy !!!
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-03-01, 15:23   #7
201604280909
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 854
Dot.: Spadek, pomocy !!!

Cytat:
Napisane przez buschann Pokaż wiadomość
Ale po co chcesz im to teraz udowadniać? Z tego co się orientuję to 'na złożenie zawiadomienia podatnik ma 6 miesięcy, licząc od dnia uprawomocnienia się orzeczenia sądu o stwierdzeniu nabycia spadku (jeżeli postępowanie spadkowe toczyło się w sądzie) albo od dnia zarejestrowania aktu poświadczenia dziedziczenia (jeżeli postępowanie spadkowe toczyło się przed notariuszem)'...nie wiem możesz gdzieś dopytać ale wydaje mi się ze tak właśnie jest. Czyli jeśli sprawa sądowa odbędzie się za 3 lata to wtedy też zgłosicie to do US.

Ale zauważyłam jeszcze coś (nie wiem jak wyglądają wasze stosunki) siostra też może złożyć wniosek w sądzie o nabycie spadku np. teraz warto mieć to na uwadze, zwłaszcza jeżeli Wy nie chcecie tego robić teraz to pewnie warto się z nią dogadać na ten temat. No i oczywiście jeżeli do 6 miesięcy nie odrzucicie spadku jest to równoznaczne z jego przyjęciem.

'W postanowieniu o stwierdzeniu nabycia spadku sąd wymienia tylko spadkodawcę oraz wszystkich spadkobierców, którym scheda przypada, a także wysokość udziałów każdego z nich w tej schedzie. Wskazuje te udziały w częściach ułamkowych, np. znajdzie się w nim stwierdzenie, że żona i dwoje dzieci zmarłego dziedziczą po 1/3 każde.
Dział spadku to sprawa odrębna, choć mogą być połączone w jednym postępowaniu. Sąd w razie wniesienia sprawy o dział spadku, gdy postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku nie zostało wydane, wyda najpierw odrębne postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku, po jego uprawomocnieniu się następne – o dziale spadku. Jeżeli między spadkobiercami nie ma nieporozumień, mogą ograniczyć się tylko do starań o postanowienie stwierdzające nabycie spadku, a działy przeprowadzić poza sądem, w drodze umowy. Jeśli w skład spadku wchodzi nieruchomość, umowa musi mieć formę aktu notarialnego.'
Dzięki za odpowiedź

Nie wniesie sprawy, bo nie miala z ojcem kontaktów, sporadycznie, wiec tak naprawde nie wie czy cos jej sie nalezy, a w razie jakby nawet, to nie wie co. Dlatego jakby juz cos planowala, to skontaktowalaby sie z nami. To jest prosta kobieta, pewnie mysli, ze skoro jest nieslubnym dzieckiem to nic jej sie nie nalezy, nie ma internetu, nie ma tez pieniedzy, a taka porada 100zl, koszty sądowe itp. W tym roku miała wraz z męzem pojechać do Norwegii do pracy. Myślę,że nie w głowie jej spadek w tym momencie.
Myślałam, ze to jest tak, ze po 6 miesiacach spadek nabywamy dziedzicząc "prosto",ponieważ byla okazja zrzeczenia się, ale nie skorzystaliśmy. I wtedy trzeba isc do US .
Rozumiem,ze się myliłam - dopiero jak sądownie lub przez notariusza bedzie stwierdzenie nabycia spadku dopiero od tego momentu mam 6 mies by odwiedzic US , a nie po 6 mies od Smierci ??
201604280909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując