Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-03-10, 12:47   #844
aga89s
Rozeznanie
 
Avatar aga89s
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: w-wa
Wiadomości: 887
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Świetny post. Ja bym tylko odrzuciła białko. Ono mi szkodzi, ja mu nie ufam i też jestem jego przeciwniczką. Aczkolwiek czasem mam fazę na białko i niestety kończy się to bardzo źle.
tylko białko nie równa się mięso. białko jest też w mąkach, ryżu czy makaronie które ogólnie kojarzą się się węglami. I białko jest niezbędne do funkcjonowania naszego organizmu (jest budulcem, niezbędne jest do syntezy enzymów, hormonów, mięśni). odrzucanie białka byłoby głupotą (w sumie, żeby go odrzucić trzeba by jeść tylko rafinowany cukier, bo jak mówię białko jest też w każdej roślince)

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
węglowodany=cukry

właściwie zupełne wyeliminowanie węglowodanów jest trudne, bo większość produktów je jednak zawiera. Ważne jest aby odróżnić węglowodany dobre od tych "złych". Dobre to tzw złożone ( nieoczyszczone) znajdują się w produktach razowych czy warzywach. Natomiast złe to proste ( oczyszczone) - cukier rafinowany i wszystko co go zawiera ( większość gotowych produktów np majonezy,ketchupy,zupki w proszku,sosy w proszku,mieszanki przypraw ) oraz produkty z białej mąki ( białe pieczywo,makaron).

Złe węglowodany powodują nagły skok poziomu cukru a potem szybki spadek co może nasilić uczucie głodu i chęci na coś słodkiego. Ogólnie rzecz biorąc duże wachania poziomu glukozy nie są dobre dla organizmu.
Dobre węglowodany powodują że poziom glukozy zwiększa się, stopniowo, uczucie sytości zostaje na dłużej i nie ma nagłego spadku poziomu glukozy.

Jak dla mnie trochę problematycznym produktem są owoce,z jednej strony zdrowe i smaczne a z drugiej to głównie cukry proste. Spotkałam się już z opiniami dietetyków że tak na prawdę jedna porcja ( czyli ok jedna garść) owoców dziennie to zupełnie wystarczająco.Wcale nie powinno się iść za dużo.
właśnie węgli też nie dałoby się odrzucić, są podstawową energią dla organizmu. tylko jak napisałaś trzeba odróżnić węglowodany złożone od prostych i jeść te złożone. Proste powinny stanowić maksymalnie 10% wartości energetycznej naszej diety i najlepiej jakby pochodziły z owoców. W praktyce można spokojnie zjeść dwie porcje owoców + kostka czekolady gorzkiej czy łyżeczka cukru żeby się zmieścić w tej wartości

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Już pisałam, że nie mogę dużo jeść, uwierz mi, najadam się bananem Najczęściej mam tak, że jem tylko 3 posiłki dziennie, jeden duży i dwa malutkie. Moi znajomi są zadziwieni, że potrafię tak dużo zjeść i nic nie przytyć, no ale tak mam. Nie mogę się zmusić by jeść więcej. Są dni, kiedy z lenistwa nie chce mi się nic robić, wypiję herbatę i ona zastępuje mi posiłek. Oj zaraz nakrzyczycie
Wczoraj znowu ćwiczyłam, ale zakwasy!
!!!!

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość

Korah, nie wmawiaj dziewczynom, ze nie maja racji, skoro maja - i co wazne: maja prawo ja miec, bo sa po odpowiednich studiach, sporty znaja od malego. rozumiem, ze poradzilas duzo weglowodanow, zeby mimo cwiczen nie chudnac. i tutaj racje masz, ale przeciez nie o to chodzi, zeby sie roztyc (i nabawic rozstepow, miec uda jak z galaretki ). ta jedrnosc by troche jednak ucierpiala jesli dziewczyna by chciala po prostu przytyc - w sensie przybrac tluszczu - to po co wowczas w ogole cwiczyc... mozna legnac plackiem na kanapie z byle jakim zarciem, zapic to slodkim napojem, wstawac tylko na kibelek i bedzie gicior
obalmy wreszcie mit węglowodanów! jedzone w odpowiedniej ilości i odpowiedniej jakości nie tuczą bo zamieniane są na energię (tuczy nadmiar energii niezależnie czy pochodzi z węgli, białka lub tłuszczu)! I to najlepszy sposób wytwarzania energii, bo energia z białka wymaga bardziej skomplikowanych procesów (do tego powstają związki które zakwaszają organizm). Owszem białko jest niezwykle ważne i nie należy zapominać o rybkach czy chudym mięsku ale ilościowo wychodzi tego dużo mniej, bo nasz organizm potrzebuje zaledwie 15% energii z białka (które jest też w roślinkach) i ponad 50% energii z węgli. A że ilościowo 1g białka jak i 1g węglowodanów to tak samo 4kcal, to jednak w gramach tych węglowodanów będzie jednak więcej. tylko trzeba pamiętać do tego że węglowodany to nie tylko chleb a białko to nie tylko mięso...

to tak w skrócie z punktu widzenia żywieniowca, dla osób uprawiających sport można pozwolić sobie na więcej białka ale też nie jakieś kolosalne ilości (studenci AWF pewnie uczeni są trochę inaczej)
__________________
Smile! life is beautiful

5w1 [SIZE=1]

Żywienie - praca, pasja, całe życie
http://przepisnik-vita.blogspot.com/

Edytowane przez aga89s
Czas edycji: 2012-03-10 o 12:51
aga89s jest offline Zgłoś do moderatora