Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Co zrobić, by w PL żyło się lepiej?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-04-08, 08:19   #11
Callitus
Zakorzenienie
 
Avatar Callitus
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 461
Dot.: Co zrobić, by w PL żyło się lepiej?

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Zmiana oświaty...
Może niekoniecznie powrót do systemy 8 plus 4 ale może system 4+4+3/4/5... nauczanie początkowe i podstawówka 4 lata, a potem coś konkretniejszego... trzy lata dla zawodówki, cztery dla liceum i pięć dla technikum. Cztery lata technikum to jakieś nieporozumienie, materiału jest mnóstwo, a praktyki a to. Jak jest pięć lat to istnieje jeszcze większa szansa na wyniesienie większej wiedzy... Podobnie z liceum, matura na żenującym poziomie, bo trzy lata to mimo wszystko, słabo. Kiedyś było dobrze rozwiązane, w pierwszych latach wykorzystywało się wszystkie godziny chemii, fizyki i innych dodatkowych przedmiotów a potem zapisywało się na fakultety... I to było liceum ogólnokształcące, a nie tak jak teraz - profilokształcące... I to jest trochę absurdalne, bo tak naprawdę... Podstawówka - musisz wybrać dobre gimnazjum by mieć w ogóle szanse dostać się do dobrego liceum... Bo w gimnazjum są profile, więc w wieku 13 lat wybierasz świadomie profil matematyczny i wiesz że będziesz miał w ogóle szanse dostać się do dobrego liceum do klasy matematycznej... Totalnie totalnie totalnie bez sensu. Profile to totalnie głupia sprawa, poprzedni system był lepszy z tą różnicą że 8 klas - kotłowanie tych 7 latków i 15 latków średnio mi się widzi, ale coś w stylu cztery klasy plus cztery klasy - jakoś nawet w jednym budynku ale zorganizowane żeby dzieci nie były zmuszone do swojej obecności, byłoby całkiem ok, jak kiedyś...

A co do całej reszty wolę się nie opowiadać bo mi opada wszystko a miało być bez narzekania.

---------- Dopisano o 00:18 ---------- Poprzedni post napisano o 00:17 ----------


Też mnie wkurza pitolenie nawet jak zaczniemy mnożyć się na potęgę to nie sprawi że stworzą się cudownym sposobem miliony nowych miejsc pracy dla obecnych bezrobotnych a potem kolejne dla tych dzieciaków co dorosną - przecież przedłużenie wieku emerytalnego to kolejne przesycenie rynku pracy
Do gimnazjum chodziłam na wsi, gdzie raczej nikogo nie trzeba uświadamiać, jaki jest poziom nauczania. Może nie tyle co nauczania, a ludzi tam uczących się Każdą najprostszą rzecz trzeba tlumaczyc milion razy. Miałam dobre oceny, bardzo dobrze poszedl mi egzamin gimnazjalny i dostałabym się do każdego liceum we Wrocławiu Więc to wcale nie jest tak, że trzeba się o to troszyczyć od podstawówki, ale wystarczy być choć trochę ogarniętym

Przedłuzenie wieku to dobry sposób na poradzenie sobie z problemem, jakim jest starzenie się społeczeństwa. Perfidny
__________________
Sooner or later you have to stop being a victim and be a victor. You have to stop being a whiner and start being a winner. Take control of your shit, regardless of your circumstances. If it’s more difficult for you that's good, cause that makes your story better.
Callitus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując