Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-04-15, 13:42   #4683
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
tak, spf6 to zadna ochrona.

nie przypadkowo ominelam twoj post- ja po prostu na filtrach znam sie nie najlepiej co kilkakrotnie podkreslalam
ale przyjrze sie temu kosmetkowi -na twoja odpowiedzialnosc !

Ziaja, Ulga, krem łagodzący na dzień, redukujący podrażnienia, SPF 20

Skład: Aqua (Water), Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Octocrylene, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Canola Oil*, Glycerin*, Cetyl Alcohol*, Stearyl Alcohol*, Laminaria Ochroleuca Extract*, Caprylic/Capric Triglyceride*, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Trilaureth-4 Phosphate, Hydrogenated Coco-Glycerides*, Panthenol, (Licorice) Root Extract*, Ricinus Communis (Castor) Seed Oil*, Sodium Hyaluronate, Carbomer, Xanthan Gum*, DMDM Hydantoin, Methylparaben, Ethylparaben, Sodium Hydroxide.

*Surowiec zaaprobowany przez ECOCERT

krem zawiera filtry uvb, oraz nieszczesny parsol, ktory moze sie destabilizowac pod wplywem kolorowki- czyli moze byc tak, ze po wykonaniu makijazu twoja uchrona uv znacznie sie obniza.
w mojej ocenie ten krem nie stanowi fotostabilnej ochrony przeciwslonecznej.
chcac chronic skore przed fotostarzeniem oraz stosujac kwasy lub retinoidy powinnismy szukac filtrow ktore zawieraja
np tinosorb (methylene bis- benzotriazolyl tetramethylbutylphenol oraz bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl) - ochrona zarowno uva jak i uvb lub inny skuteczny filtr (spotykany w kosmetykach koncernu loreal mexoryl (terephthalidene dicamphor sulfonic acid lub drometriloze trisiloxane) sa tez inne filtry ale ja ich nie pamietam- tak jak wspomnialam nie znam sie jakos super na filtrach

oczywiscie zdaje sobie sprawe ze trudno jest kazdy sklad przeswietlac z notatkami w reku i szukac fotostabilnych filtrow- dlatego polecam zaufanie aptecznym kosmetykom przeciwslonecznym jak np avene, bioderma, lrp, svr, bo te filtry na pewno beda chronic skutecznie. i na koniec tego wywodu ciekawostka- filtry soraya te z serii przeciwslonecznej sa fotostabilne.
Dziękuję Ci bardzo

Ja od długiego już czasu używam filtrów Sorayi i jestem bardzo zadowolona
Ten krem dostałam i nie wiedziałam czy mogę go wykorzystać, a gdzieś wyczytałam, że niby filtry w nim są fotostabilne
Na co dzień się nie maluję, więc tutaj akurat parsol mi nie przeszkadza
Teraz nie wiem czy ryzykować, czy nie
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora