Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Samorobione filtry, czyli czy jest na sali chemik? ;)
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-06-02, 00:53   #17
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Samorobione filtry, czyli czy jest na sali chemik? ;)

[1=4e9f92519f0a2c998a884c2 af4c543da9bfeb435_5ffce6a 84e16b;34447051]


No wlasnie ja filtrow nie znosze. Probuje znalezc najmniej znienawidzona forme filtrow .



[/QUOTE]

Zakładam, że szukasz czegoś wyłącznie do twarzy, tak?
Przeglądałaś może publikacje na PubMedzie? wg mnie warto tam zaglądać

Masz problem z filtrami jako składnikami? bo może zwykły krem na poziomie firm apetcznych, które wypuszczaja tzw. miejskie mógłby byc dobry?

---------- Dopisano o 00:53 ---------- Poprzedni post napisano o 00:50 ----------

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Witam w klubie, możemy sobie przybić piątkę - żadnych filtrów w kremie nie jestem w stanie udźwignąć, moją skórę zawsze skutecznie zapychają. Dowiedziałam się kiedyśś że nawet mineralnej filtry w kremie muszą być umieszczone w dość przyciężkawych (dla mnie) olejach

Stosuję od kilku misięcy bez problemów ze skórą puder z 40% filtrów mineralnych Funky Fresh SPF Powder Nude - kolor jest beżowy, na poziomie powiedziałabym Light Medium u Lumiere. Nie zapycha, dobrze chroni przed słońcem - mimo stosowania cały czas o kilku miesięcy retinoidów i kwasów AHA i az. nie mam żadnych przebarwień ani piegów, które każdej wiosny i lata miałam.

Myślałam jeszcze nad zamówieniem gotowych zestawów pudrów z Kolorówki, ale trzeba mieć do tego młynek lub moździerz i chyba na razie nie chce mi się w to bawić

---------- Dopisano o 13:58 ---------- Poprzedni post napisano o 13:53 ----------

Aha - w odpowiedzi na Twoje pytania:
mozesz dać 25 dw.tytanu +25% tlenku cynku, tylko poza tym musisz dać jakieś tlenki "barwne" bo całość bedzie bardzo biała

Podobno filtry mineralne dają nie najlepszą ochronę przed UV A

Jeśli dasz 50% filtrów mineralnych moc ochrony będzie duża, ale tylko pod warunkiem, że nie zetrzesz ich (np. kolejną warsztwą makijażu, nieumiejętnym nakładaniem).
Zaciekawiłaś mnie tym pudrem, jest podana specyfikacja albo coś więcej ze strony producenta?
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując