Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - ABC dla początkujących: zdobienie, malowanie na szkle, ceramice, porcelanie.
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-01-22, 18:38   #24
carrot
Zadomowienie
 
Avatar carrot
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 110
GG do carrot
Dot.: ABC dla początkujących: zdobienie, malowanie na szkle, ceramice, porcelanie.

karlinka, słowem wstępu - ładne obrazeczki, ale jeśli mnie pamięć nie myli, to wykorzystałaś tu szablony? Spróbuj sama malować, zobaczysz, że jest to przyjemne. Ja przyznam się, że też kiedyś malowałam na zasadzie szablonu - malowałam jedynie szklanki, pod które mogłam wsadzić kontury konkretnej rzeczy. Nie powiem - wyglądało to naprawdę ładnie, jednak nie było to do końca samodzielne. Człowiek się jednak uczy i do wszystkiego jakoś musi dojść A ćwiczenie i ciężka praca czyni mistrza

Cytat:
Napisane przez karlinka Pokaż wiadomość
Witam wszystkich bardzo serdecznie Droga Carrotko dziękuję CI bardzo za te wszystkie rady w ABC... Dzięki Tobie kupiłam farbki decorfin do szkła..a szukałam długo informacji jakie najlepiej kupić.. tak więc kupiłam narazie 4...;/ ..ale juz planuje kolejny zakup
Bardzo się cieszę, że mogłam jakoś pomóc Uważaj przy tych zakupach, bo popłyniesz finansowo

Cytat:
Napisane przez karlinka Pokaż wiadomość
Wcześniej malowałam farbkami zdejmowanymi z podłoża po wyschnięciu i poczułam że czas na coś innego.. narazie idzie mi powoli ale zapału już mam na mnóstwo prac hiihi I mam pytanko.. Czy można malowolwać kontrurówką z window artu, potem nalepić na szkło i wypełnić decorfin????????????????? ?? tzn mam obawy ze farba podejdzie pod konturówke... a i jeszcze jedno czy z decorfin jest color złoty??? lub srebrny do wypełniania?????? Proszę o odpowiedz!!!! Z góry bardzo dziękuję Pozdrowionka!
Nie mam żadnej fachowej wiedzy, jednak na mój, chłopski rozum takie zabiegi nie wyjdą wytworom na dobre, oczywiście jeśli mowa o szkle, które chcesz utrwalać w wysokiej temperaturze. Nie znam się na farbkach do window artu, ale wydaje mi się, że podgrzanie ich do wymaganej przez ceramiczne/witrażowe temperatury skończy się dziwnym efektem, niekoniecznie zaplanowanym przez Ciebie Jeśli już decydujesz się na konkretną technikę, to takiej właśnie się trzymaj i korzystaj z konturówki jaka jest specjalnie przewidziana do tego celu. Jedna uwaga - kontur do window artu z tego co kojarze to potrafi zrobić paskudnie grubą linię, natomiast kontury do bardziej profesjonalnego malowania pozwalają na wykonanie cienkiej, ciekawej kreski. A propos złotego - oczywiście, że jest a powiem Ci, że nawet jest błękitny metaliczny, srebrny, miedziany, żółty jak słońce wiem, bo sama wymienione kolory posiadam Pytaj w swoim plastyku o kontury, jestem przekonana, że sprzedawca udzieli Ci odpowiedzi na to pytanie.

Cytat:
Napisane przez karlinka Pokaż wiadomość
Wymyśliłam malowanie na foli samoprzylepnej tzn mam okno które chciałabym pomalowac jednak z braku dostepu do okna a raczej do szyby
Oj w tym temacie to już nie potrafię udzielić żadnej rady.

Pozdrawiam gorąco i życzę aby ten zapał nie wypalił się zbyt szybko!
carrot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując