Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Skoro Bóg stworzył świat, to kto stworzył Boga...?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-01-28, 12:07   #139
Szczypta Chili
Zadomowienie
 
Avatar Szczypta Chili
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: ezoteryczny Poznań
Wiadomości: 1 416
GG do Szczypta Chili
Dot.: Skoro Bóg stworzył świat, to kto stworzył Boga...?

Cytat:
Napisane przez obca Pokaż wiadomość
mimo mojego sceptycyzmu jakoś trudno mi uwierzyć że tak skomplikowany twór jakim jest człowiek mógł powstać od tak sobie..zupełnie przypadkiem

jaka dziwna musiała być ta genetyczna mutacja, która stworzyła nasze abstrakcyjne myślenie, wyobraźnię, poczucie humoru, pragnienie tworzenia, zmysł estetyczny, poszukiwanie sensu, przyczyn, początku

w sumie prawdopodobieńtwo mojego istnienia jest malutkie - najpierw musiał powstać Wszechświat, nasz układ słoneczny, planety o właściwej wielkości i odległości od słońca, o właściwym składzie - potem organizmy jednokomórkowe, z nich coraz doskonalsze formy roślinne i zwierzęce, potem powstanie człowieka i jeszcze na końcu urodziłam się Ja
większe szanse są pewnie na wygraną w totka
Zgadza się Jest może i coś w tym, że ludzie - jak to napisała czapeczkaelfa- lubią "usensowiać bezsens". Tyle jest jeszcze pytań bez odpowiedzi. Ludzie pozostawiają te białe plamy dla Boga, jak luki w prawie (wybaczcie jutro mam exam z prawa- udziele mi sie nieco) pozostawiane są świadomie na poczet przyszłego uzupełnienia w odpowiednich do tego warunkach. Jednocześnie nawet gdy te luki w wiedzy swojej zatykają koleją naukową teorią, zauważają, że powstają kolejne i biała plama się paradoksalnie rozszerza i że tak naprawdę jesteśmy wciąz dalej niż bliżej...
I wówczas dochodzimy do wniosku, że to wszytsko nie może być tak bez przyczyny, bez spoiwa, które wszystko łaczy, które wszystko wyjaśnia. Że musi istniej coś ponad to, coś więcej.
__________________
Jesteśmy średnimi dziećmi historii.
Nie mamy celu ani miejsca.
Nie mamy Wielkiej Wojny.
Wielkiej Depresji.
Naszą wielką wojną jest wojna duchowa.
Naszą wielką depresją jest życie.

Szczypta Chili jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując