Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Problem ze zrozumieniem tego co do mnie mówią
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-08-25, 20:31   #1
Arriba
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 31

Problem ze zrozumieniem tego co do mnie mówią


Witajcie!

Piszę tutaj ponieważ mam pewien problem, który jest dla mnie coraz bardziej kłopotliwy. Chodzi o to, że bardzo często nie rozumiem za pierwszym razem co mówią do mnie ludzie i muszę prosić ich by powtórzyli swoją wypowiedź. Czasami nie rozumiem całego zdania, ale częściej jego części.

O ile sytuacje kiedy ktoś mówi coś do mnie będąc w innym pomieszczeniu a ja tego nie dosłyszę są jeszcze zrozumiałe, to te kiedy jesteśmy z moim rozmówcą w jednym pokoju już nie. Jest to dla mnie naprawdę upokarzające tak się ciągle dopytywać by ktoś coś powtórzył. Czasami daję radę wywnioskować z kontekstu o co komuś chodziło, ale rzadko. Innym razem, kiedy domyślam się, że ktoś rzucił luźną uwagę nie wymagającą konkretnej odpowiedzi, po prostu nie odpowiadam, ale tym samym czuję, że coś mnie omija.

Najgorsze, że niektórych już to irytuje i okazują swoją złość, że tak się dopytuję. Poza tym przeszkadza mi to również w pracy kiedy np. muszę porozmawiać z obcokrajowcem. Pewnie gdyby nie to, rozumiałabym go lepiej.

Nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje. Inni jakoś nie mają z tym problemu, a ja tak. To prawda, otacza mnie mnóstwo różnego rodzaju hałasu, ale nie mniej niż innych. Może ktoś miał albo ma podobną przypadłość i jakoś sobie z nią poradził albo radzi i coś by podpowiedział?
Arriba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując