Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-15, 13:05   #4880
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Warto pamiętać, że trądzik robi się dlatego, że (wszystko na raz):
-Tworzy się zbyt dużo sebum ->
-> Tworzące się sebum ma nieprawidłowy skład (tzn ma inny profil tłuszczowy niż sebum u ludzi bez trądziku) ->
-> następuje nadmierna keratynizacja (rogowacenie) i to nie tylko przy ujściu porów, ale też nadmiernie złuszczają się komórki wewnątrz kanału ->
-> ponieważ sebum ma nieprawidłowy skład, zachowuje się jak klej i skleja złuszczające się w nadmiernej ilości komórki. U osób z cerą normalną te komórki mogą wypłynąć na zewnątrz, u trądzikowców sebum działa jak klej zamiast jak rzeka ->
-> w zależności od tego, gdzie następuje sklejenie komórek za pomocą serum, mamy do czynienia z z mikrozaskórnikiem, cystą, krostą, zaskónikiem zamkniętym lub otwartym


Metoda opisywana przez Korah moze się sprawdzić u osób z trądzikiem kosmetycznym, tzn takich, których sebum ma prawidłowy skład, ale nakładane na skórę substancje kosmetyczne działają jak klej zlepiający zrogowaciałe komórki. Takich osób jest jednak zdecydowanie niewiele.

U osób z prawdziwym trądzikiem, kosmetyki działają OBJAWOWO, tzn mogą łagodzić objawy, ale nie zwalczają przyczyn. Trądzik to tendencja skóry (u niektórych czasowa, u innych trwająca całe życie) wynikająca z predyspozycji genetycznych i czynników hormonalnych.

Na trądzik trzeba więc działać objawowo, czyli jeśli chodzi o kosmetyki/leki stosowane zewnętrznie:
- zmniejszać keratynizację (np.kwasy, retinoidy)
- zmniejszać ilość sebum (retinoidy-a właściwie chyba tylko izotretoina)
- zmieniać skład sebum na prawidłowy (niektóre oleje)
- działać antybakteryjnie (kwas salicylowy, wit.C, wiele ekstraktów i substancji, olejek z drzewa herbacianego, manuka - można wypisywać tygodniami)
- nie dopuszczać do podrażnień, nie odwadniać.

Krótko i z rysunkami też w poście Italiany na temat trądziku:
http://naturalnapielegnacja.blogspot...wstawania.html
klask i: myślę, że z takimi informacjami nowa koleżanka na wątku więcej będzie mogła począć bo wiadomo, że czekają ją testy i próby - a wówczas lepiej rozumieć, co się robi, a nie rzucać się ślepo na wszystko, "bo komuś pomogło"
Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
(...) a na trzecim chwale się jak mi włosy urosły zdjęcie robione bez lampy w ciemnej łazience, a jeszcze dzisiaj pochmurno więc sory za jakość
naprawdę dużo urosły!!! gratuluję wytrwałości
Cytat:
Napisane przez Fryne Pokaż wiadomość
a tak a' propos maluchów jeszcze - czy któraś z Was zmagała się u dzieci z AZS w lekkiej postaci? U mojego 4-letniego synka regularnie pojawia się przesusz chropowaty i czerwonawe strupki na ciele, szczególnie w okolicach pachwin. Wyszukałam krem Alvy Salva Derm i serię BIOTURM ze srebrem koloidalnym. Ciekawa jestem, czy któraś ma z nimi doświadczenie?
o, bardzo fajnie, że próbujesz z naturą, a nie sterydami zanurzonymi w parafinie nie mam doświadczenia z tymi kremami, ale oba są ze srebrem... jeśli miałabym się zdecydować, to brałabym alvę - przez sentyment i już zbudowane zaufanie do firmy. ale chyba przydałoby się wypróbować oba...
co do dodatkowych zabiegów, to przy takich alergicznych objawach warto dorzucić oleje z możliwie wysoką zawartością kwasu gamma-linolenowego - na przykład olej z wiesiołka czy porzeczki. do kąpieli dodawać też jakieś łagodne oleje.
cloche jest offline Zgłoś do moderatora