Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialność:D
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-10-23, 17:13   #4180
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 605
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Cremonka Pokaż wiadomość
Składniki są takie same jak w BU i w takich samych proporcjach z wyjątkiem olejku eterycznego (nie wiemy ile ta "kapka" różniła się od ilości z BU) wiec dlaczego po zmieszaniu miałyby dać dziwny efekt zamiast normalnie działającego olejku myjącego? Nie wiem czy glyceryl cocoate może ulec zepsuciu na pewno jednak olej źle przechowywany może zjełczeć( a na jego przechowanie w sklepie lub w transporcie wpływu nie mamy -widziałam oleje zimnotłoczone w sklepach na podświetlonych półkach).Ten zapach nie do zniesienia skądś się przecież pojawił ? Normalny olej nawet rafinowany , do smażenia nie ma nieprzyjemnego zapachu. Bo nie mówimy tu o nietypowo pachnących z natury olejach tylko słonecznikowym .Dodatkowo późniejsza próba zabicia nieprzyjemnego zapachu większą ilościa olejku eterycznego mogła spowodować uczucie ściągniecia . To tylko teoria i nie bede jej bronic za wszelką cenę
Teorie teoriami
Ale zamiast podejrzewać olej i jego zepsucie, należałoby zapytać koleżankę jak ten olej pachniał przed ukręceniem olejku myjącego.
I będzie odpowiedź

Cytat:
Napisane przez GreenSlinky Pokaż wiadomość
Tak sobie czytam i czytam... i zastanawiam się czy ja mogę używać żelu hialuranowego? (mam 16 lat)
Uważam, że jak będziesz go mieszać z jakimś olejem, to będzie ok, choć wiem, że na innym wątku raczej Ci to odradzano ze względu na wiek

---------- Dopisano o 18:13 ---------- Poprzedni post napisano o 18:10 ----------

Cytat:
Napisane przez Setina Pokaż wiadomość
No więc tak: obwąchałam olej i glyceryl. Ten niemiły zapach pochodzi od glyceryl, tylko jest jeszcze nieco podbity w mieszance z olejem słonecznikowym.
O właśnie, and here is the answer
__________________
SARCASM - only one of the services I offer

Edytowane przez Apsik13
Czas edycji: 2012-10-23 o 17:20
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora