Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-12-12, 21:08   #1359
xyoko
Zakorzenienie
 
Avatar xyoko
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 289
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Marzena17 Pokaż wiadomość
Ten wysyp nienormalny byłby na przykład u mnie. Nie jest powiedziane, że u Ciebie to coś nienormalnego. Jest możliwość, że tak właśnie reagujesz - na początku oczyszczanie a potem dopiero będzie widać efekty. Ja bardzo sceptycznie podchodzę do tego, co serwują na twarz dermatolodzy i kosmetyczki - jak mi dermatolog proponuje jakiś zabieg to mam ochotę uciekać, bo wiem, że w żaden sposób nie dowiem się co dokładnie będzie robił. Wolę wiedzieć, jakie dokładnie działanie coś czym chciałabym się wyleczyć. Spróbuj trochę odczekać i stosować na skórę preparaty łagodzące, mogą być naturalne okłady z rumianku albo lnu (w moim przypadku łagodzi zaostrzone stany zapalne czy alergiczne, na pewno nie zaszkodzi) i udaj się do innego lekarza. Może być też tak, że Twoja skóra nie lubi złuszczania - po prostu nie jest przyzwyczajona do bardziej inwazyjnej interwencji i tak reaguje. Może się po jakimś czasie uspokoić, ale nie musi.
Wizażanka wyżej ma rację - na pryszcze najlepiej działa kwas salicylowy - z tym, że on na przykład u mnie już powoduje początkowe pogorszenie, dopiero potem jest lepiej, aczkolwiek z tym kwasem nie mam takiego doświadczenie, jakoś go nie lubię.
Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Przyczyną wysypu mogą być również preparaty stosowane po peelingach.
Dzięki Dziewczyny
Na razie odwołałam czwarty zabieg, zastanowię się jeszcze co dalej.
Dziwne też dla mnie było to, że naczytałam się o złuszczaniu a u mnie prawie tego nie było. Tzn. przy pierwszych dwóch zabiegach dwa dni po miałam troszkę "suchych skórek" i tyle. Myślałam, że skóra się będzie konkretniej łuszczyć..
xyoko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując