Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.8
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-12-17, 21:02   #3515
paulinka_47
Rozeznanie
 
Avatar paulinka_47
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 759
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.8

Być może jeszcze moja zbyt mała wiedza medyczna z tej dziedziny mnie myli, ale wydaje mi się, że jeżeli do zapłodnienia dojdzie kilka dni przed okresem i jeszcze przed nim dojdzie do zagnieżdzenia zarodka (to jest istotne) to okres już się nie pojawi, bo śluzówka nie będzie już złuszczana. Ale jeśli dojdzie do zapłodnienia, a nie dojdzie jeszcze do zagnieżdzenia, to w tym czasie może dojść do złuszczania śluzówki macicy, bo organizm nie dostał żadnej informacji, iż doszło do zapłodnienia, bo i skąd, i wtedy jest okres.
Ale wtedy pytanie czy zapłodniona komórka jajowa przetrwa krwawienia, a jeśli tak, to i tak raczej obumrze, bo nie ma gdzie się zagnieździć, bo sluzówka została złuszczona i jest jej bardzo cieniutka warstwa.

Z tym, że są to moje rozkminy wyciągnięte z nauki histologii i embriologii. Nie daję za nie ręki, ale ciekawa jestem opinni innych, najlepiej bardziej zorientowanych w temacie osób.
paulinka_47 jest offline Zgłoś do moderatora