Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.8
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-12-20, 11:26   #3536
w_isienka
Zadomowienie
 
Avatar w_isienka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 069
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.8

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Nie najlepiej bo jeśli masz do miesiączki 5 dni, to taki test jest o pupę rozbić może dojść do zapłodnienia, a krwawienie miesiączkowe i tak wystąpi. Lepiej zachować tą zasadę na dni
Na 5 dni przed miesiączką nie może dojść do zapłodnienia!!! Co za durnoty tu ktoś wypisuje??? Jak przyjdzie normalna miesiąćzka po tych 5 dniach to znaczy, że ciąży nie ma.

---------- Dopisano o 12:21 ---------- Poprzedni post napisano o 12:20 ----------

Cytat:
Napisane przez cukierkowa21 Pokaż wiadomość
Hey wiem moze to i smieszne, ale ostatnio spoznia mi sie okres juz dosyc dlugo. NIE uprawialam seksu. Mam schiza ze jestem w ciazy chociaz wiem ze to niemozliwe jest bez stosunku. osttanio mialam stresy duze (szkola, egzaminy,. prawko...)
co mi poradzicie?
Znaczy co??? Ciąża bez seksu??? O ile pamiętam ostatni taki przypadek zdarzył się jakieś 2000 lat temu i do tej pory nikomu nie udało się tego powtórzyć
Do gina!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !! Na co czekasz???

---------- Dopisano o 12:26 ---------- Poprzedni post napisano o 12:21 ----------

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Oczywiście, że możesz zajść w ciążę.



Niestety, nie sa się ustalić długości fazy lutealnej tylko na podstawie samoobserwacji, bo przy samoobserwacjach nie znamy dokładnego momentu owulacji. Zwykle jednak orientacyjnie uznaje się, że faza lutealna = faza wyższych temperatur. Nie znaczy to jednak, że jest to w całości faza niepłodna. U Rötzera niepłodny jest dopiero wieczór trzeciego dnia suchego wyższych temperatur (jeśli trzecia jest wyższa o przynajmniej 0,2°C niż najwyższa temperatura z tzw. przedwzrostowej szóstki).
Jeśli przyjąć, że u Ciebie 17. dzień jest pierwszym dniem wyższych temperatur (i zarazem dniem bez śluzu płodnego), to w 26-dniowym cyklu masz 26-dniową fazę powiedzmy-że-lutealną, czyli w dolnej granicy normy.
???
26-17= 9 czyli faza lutealna miałaby 9 dni - to za krótko by wytworzyło się prawidłowe ciałko żółte.
Faza lutealna zaczyna się wraz ze wzrostem temperatury (liczy sie od pierwszego dnia wzrostu!!!), dni niepłodne u Rotzera liczy się zaś po 3 dniach od skoku temperatury - to różnica.
Przy samoobserwacji da się ustalić długość fazy lutealnej Kto tu wypisuje takie głupoty, że nie da się??? Ludzie!!!
w_isienka jest offline Zgłoś do moderatora