Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Choroby oczu kotów - WĄTEK ZBIORCZY
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-01-09, 09:57   #85
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Pilna pomoc i rada potrzebna! Chore oko znalezionego kota.

Cytat:
Napisane przez Littlejackie Pokaż wiadomość
Hej! proszę o pilną pomoc w sprawie kotka, który przypałętał się do moich dziadków. Jest to kocurek, ok. pół roku może troche więcej może trochę mniej.

Babcia z dziadkiem nie mają jak go zabrać do weterynarza a ja mam czas dopiero pod koniec tygodnia, żeby im w tym pomóc więc muszę ratować się forum.

Chodzi o to, że ma coś z oczkiem. Jedno jest takie jakby inaczej osadzone? lekki zez? Nierówne źrenice (jedna wyżej i czasem inaczej trochę reaguje na światło) i lekka trzecia powieka. Jest znaleźny, pewnie nie był odrobaczany ani szczepiony, co trzeba jak najszybciej zrobić. Ale na ten moment chciałabym coś zaradzić i sprawdzić czy np. po zastosowaniu jakiegoś leku stan oczu będzie się poprawiał. Co to może być? Może to jakaś wada anatomiczna?

Sama mam 2 koty w domu, wiec ostatnio jak byłam u dziadków to chciałam wypróbować krople starazolin (które zawsze poleca mi wet) ale kociak tylko parskał i wycierał oko łapką po zakropleniu leku. Teraz myślę, żeby mu czymś to oko poprzemywać np. przez te kilka dni do soboty ale czym? Kwasem bornym?
Bardzo was proszę o rady bo może dzisiaj uda mi się po zajęciach zajechać i zobaczyć co z kotem. Byłabym wdzięczna o jak najszybsze odpowiedzi.
Jak pisałam pewnej dziewczynie odnośnie psa, jeśli poza tym kotu nic nie dolega, chodzi normalnie, nie ma wydzieliny z oczu , nie miauczy przeraźliwie, ja bym mu nic nie podawała.

Nie wiadomo co kotu jest i podawanie czegokolwiek, żeby tylko podać może bardziej zaszkodzić niż pomóc.
Twój wet przepisał Twoim te krople, bo wiedział co im jest.

Niestety, ale jak będziesz mogła, jedź do weta. Może gdzieś zadrasnął oko, a może być czymś zarażony.

Edytowane przez Nimfa20
Czas edycji: 2013-01-09 o 09:58
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując