Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-01-16, 18:21   #369
Magnus123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 187
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Dlatego ja wyciskam, z zachowaniem rozsądku. Nie widzę żadnych korzyści z niewyciskania zmian, które ewidentnie wydostaną się same. Przecież to jest jak wrzód, a wrzód się przebija i oczyszcza. Ja pryszcze też przekłuwam i usuwam treść, odkażam.

Z moich osobistych doświadczeń wynika, że najlepiej się goją dobrze wyciśnięte wypryski (nie na siłę, nie przedwcześnie, z zachowaniem zasad higieny). Kiedy się zostawia, żeby same pękły będą się babrać tragicznie i zostawiać ślady. Poza tym przy bolesnych zmianach usuwanie ropy bardzo pomaga. Nie wyciskam takich głębokich gul, bo się nie dają wycisnąć, ale też nie pękają. Czekam aż się wchłoną, przy czym potrafią zostawić ciemny ślad - imho obalając teorię, że to wyciskanie wywołuje przebarwienia.
U mnie wystarczy posmarować maścią ichtiolową i po paru godzinach zetrzeć ją chusteczką - ropa wychodzi ze skóry i schodzi z maścią, nie muszę naruszać skóry, co u mnie na pewno poskutkowałoby blizną i nie ryzyuję, że coś pójdzie nie tak.
Magnus123 jest offline Zgłoś do moderatora