Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Aspartam i inne szkodliwe dodatki do żywności E - co sądzicie?
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-08, 21:29   #12
Ivona_28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1
Question Dot.: Aspartam i inne szkodliwe dodatki do żywności E - co sądzicie?

Cytat:
Napisane przez aaanitka86 Pokaż wiadomość
Ja czytam etykiety od czasu jak urodziłam dziecko. Wcześniej zażerałam się E-syfem. Teraz unikam glutaminianu sodu jak ognia(E621). U rzeźnika jak mnie widzą to już widzę ich miny
E621 nie dość, że wzmaga apetyt-bo jest to wzmacnyniacz smaku- to w większej ilości jest trujący, a azotyn sodu(konserwant E250 )jest rakotwórczy.Wzięłam pod lupę wszystkie dziecięce produkty i jestem przerażona!JA zwracam uwagę czytając etykiety czy niema MOM(mięso oddzielone mechanicznie), glutaminianu sodu oraz azotynu sodu, siarczanów.
zwracam też uwagę aby jeść również jak najmniej węglowodanów obrabianych w wysokich temperaturach, bo w wyniku obrabiania cieplnego węglowodanów wydziela się AKRYLAMID, który jest bardzo rakotwórczy.
Wszystkie produkty z E dodatkami będą oczywiście bronione przez ich wytwórców, że zawierają dopuszczalne ilości dodatków. I owszem-mają racje, ale oni mówią o ilości na produkt, a w ciągu dnia nie spożuywamy tylko jednego produktu w określonej ilości ale kilka i ilość syfu może już zostać znacznie przekroczona

Anitko, czy znalazłaś może jakieś bezpieczne wędliny czy mięso, które nie zawiera E250? Ja dziś dostałam od pani z masarni etykiety, Niestety - tablica Mendelejewa tylko w kaszance nie było, ale za to - "maska" wieprzowa, więc NIE, DZIĘKUJĘ ;/
Ivona_28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując