Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Chcę rodzić w domu! LUBLIN
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-02-18, 16:42   #127
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: Chcę rodzić w domu! LUBLIN

Cytat:
Napisane przez dacn Pokaż wiadomość
W Holandii gdzie zaludnienie, teren i organizacja opieki zdrowotnej gwarantuje karetke w 10 minut? W Kanadzie gdzie stwierdzono ze leipej rodzic w domu z położna która trafi szybko niz jechać ileśtam mil do szpitala? tam faktycznie ma to sens, u nas niekoniecznie.
Wiesz co mieszkam w jednym z większych miast Polski, zakorkowanym na co dzień i podaje się, że dojazd karetki w dowolne miejsce z uwzględnieniem korków to 10 minut. Jak ktoś mieszka 150km od cywilizacji to owszem, może się zastanawiać czy na pewno to jest bezpieczne, ale nie ma co demonizować bo 90% porodów odbywa się bez komplikacji, doświadczona położna widzi, po prostu widzi czy wszystko jest w porządku.

Ja się zastanawiałam nad porodem domowym, zasięgałam języka, rozmawiałam z położną, która takie porody odbiera (sama też urodziła 3 dzieci w domu). Cały poród jest monitorowany dokładnie tak samo jak i w szpitalu, położna ma ze sobą aparat do ktg, ma zestaw ratunkowy itd. Jest w stanie taki poród odebrać bezpiecznie, a tam, gdzie nie jest wzywa się karetkę i jedzie do szpitala. Przecież położne to nie wariatki, jak widzą, że coś nie idzie bez problemu to nie będą niejako swoją "głową" ryzykować, że matka lub dziecko doznają uszczerbku.

Komplikacje mogą pojawić się wszędzie, na każdym kroku i w każdym momencie życia.
Ja nie wiem dlaczego niektórym się wydaje, że najważniejszy jest poród bez problemu, a potem to już całe życie różami usłane będzie...

A w Holandii z tego co wiem porody w domu to po prostu tradycja.
Kobiety się tam z porodem do szpitala nie pchają jeśli nie ma wskazań medycznych.
I nie dlatego, że mają blisko karetki, tylko dlatego, że taki mają zwyczaj od wieków.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki

Edytowane przez Klarissa
Czas edycji: 2013-02-18 o 16:43
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując