Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - ''Kocham Cię''
Wątek: ''Kocham Cię''
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-03-12, 08:57   #2
Senija
Zadomowienie
 
Avatar Senija
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: stara syrena bez kół w stodole
Wiadomości: 1 124
Dot.: ''Kocham Cię''

Cytat:
Napisane przez adzixx Pokaż wiadomość
Mam do Was kilka pytań, odnośnie tych dwóch słów.

Co tak naprawdę oznaczają dla Was te dwa słowa? Co kryje się pod słowem kocham czy rzeczywiście jest to wyznanie czy tylko puste słowo rzucone na wiatr?

Przykład:
Chłopak jest z dziewczyną od miesiąca, a już padły z jego strony te słowa i obiecywanie gruszek na wierzbie. Jaki macie stosunek do wypowiedzenia tych słów po tak krótkim czasie? Dlaczego ludzie tak się z tym spieszą? Czy wypowiadacie te słowa dopiero więdząc, że to prawdziwa miłość, czy zdarzyło się Wam również w fazie zauroczenia, które MOŻE z czasem minąć i wtedy można rzec, że były to słowa rzucone na wiatr.

Kolejny przykład: Chłopak również jest z dziewczyną krótki czas i padły właśnie oto te słowa. Na początku kwiatuszki, przytulanki i czułe słówka, ogólnie miłusio, słodziutko i rzyganie tęczą. Jednak po czasie chłopak stwierdza, że tylko ''bardzo lubi'' dziewczynę... Więc po co te wyznania na początku? Czy naprawdę słowa ''Kocham Cię'' aż tak tracą na wartości?

Co sądzicie więcej w tym temacie?
"Kocham Cię" po miesiącu to stanowczo za szybko. Jasne, że nie można generalizować, ale gdyby mnie ktoś uraczył takim wyznaniem po czterech tygodniach to zaświeciłaby mi się czerwona lampka i przypięłabym takiemu komuś łatkę 'nieodpowiedzialny'.

A co do samych słów hmmm ciężko to określić, mimo wszystko to jest bardzo indywidualne. Wydaje mi się, że nie ma miłości bez odpowiedzialności i 'kocham cię' można powiedzieć jak się już trochę razem przeszło. Bo takie gadanie 'kocham cię' jak wszystko się dobrze układa to trochę szczeniackie. Nie mówię że od razu trzeba przechodzić przez jakieś telenowelewe dramaty/śmiertnelne choroby/związki na odległość i bógwiecojeszcze, ale prawdziwe 'kocham cię' to jest wg mnie wtedy, kiedy dziecko się drze wniebogłosy o 3 nad ranem a Twój chłop mówi: "Śpij, ja się nim zajmę" i wstaje, chociaż rano musi się zebrać do pracy na siódmą
Senija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując