Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-03-18, 14:08   #2760
viva252
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 10
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez kamila2006 Pokaż wiadomość
ja odstawilam tabletki sama po 4 latach.
Moj ginekolog byl przeciwny twierdzil dokladnie tak jak twoj ze dobrze dobrane tabletki nie daja skutkow ubocznych w postaci - długotrwalej czasowej bezpłodnosci, bo chyba tego najbardziej sie boimy. i o to glownie chodzi w odstawianiu- zbey organizm przypomnial sobie o naturalnym cyklu chcemy sie upewnic czy odstawiajac dostaniemy okres czy cykle sa owulacyjne itd.

Odstawianie aby 'odtruwac' wzielo sie z stad ze kiedyssilniejsze mocniejsze tabletki faktycznie powodowaly u niekotrych kobiet bezowulacyjne cykle -a z tym i obawe o dllugotrwalym oczekiwaniu na ciaze.

moj ginekolog twierdzi ze obecne nowoczesne tabletki z mniejsza iloscia hormonow nie powoduja takich skutkow i tylko odstawiajac i powracajac do tabletek zbyt wczesnie mozna sobie jedynie zaszkodzic. moja siostra brala tabletki prawie 10 lat ebz przerwy a gdy zachciala miec dziecko odstawila je i po 2 miesiacach byla juz w ciazy

ja odstawilam z mysla powrotu za pol roku. jestem 2 miesiace po odstawieniu i czuje sie naprawde dobrze - nie wiem czy bede do nich wracac
Dzięki uspokoiły mnie Twoje słowa, bo ja akurat boję się odstawienia tabletek, po pierwsze, ciąża - wiadomo, po drugie bardzo bolesne miesiączki, które odeszły tylko po tabletkach antykoncepcyjnych...:jupi :
viva252 jest offline Zgłoś do moderatora