Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Prokrastynacja, czyli zgubne odkładanie na później... cz.III
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-03-19, 22:37   #3247
Cindy28
Lux Mundi
 
Avatar Cindy28
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kyoto ;D
Wiadomości: 13 603
Dot.: Prokrastynacja, czyli zgubne odkładanie na później... cz.III

Cytat:
Napisane przez emi_lka Pokaż wiadomość
Tak mi przyszło do głowy, więc piszę, póki pamiętam, może będzie inspirujące lub diagnostyczne:
- w jakich sytuacjach czujecie się pozytywnie pobudzone (pojawia się błysk w oku?) , znika zniechęcenie, pojawiają się pozytywne emocje, mam na myśli nawet takie podskórne, nie jakąś spektakularną zmianę...

U mnie jest kilka elementów: nowa sytuacja, która się wiąże z wyzwaniem, ale i z przekonaniem, że mogę się wykazać i dam radę, wizja wyrwania się z marazmu/nudy, element aktywności własnej, nowe miejsce (czynnik przemieszczania się), nowi ludzie...
U mnie zawsze działają tak podróże. Małe i duże . Po Polsce i gdzieś dalej . Najchętniej takie, które dają mi się sprawdzić [ np. znajomość języków czy jakiegoś zagadnienia].
Poza tym grzebanie w papierach - archiwa, probostwa.
Śpiew. Szczególnie w momencie kiedy Państwo Młodzi są wzruszeni i chwalą się na pół województwa jaką to mieli cudną oprawę.
Rodzina, czyt. taka nowo poznana osobiście, ale również telefonicznie czy listownie.

Cytat:
Napisane przez fairytale Pokaż wiadomość
Muszę się przestawić na wczesniejsze wstawanie, optymalnie byłoby zacząć od 15 minut wcześniej i dojść do pobudki o 7.00 - żeby móc spokojnie dotrzeć do pracy na 9.00.
Nie nauczyłam się tego do tej pory.

Cytat:
Napisane przez Patri Pokaż wiadomość
Ja dwa dni temu miałam bezsenną noc. Godzina 5 to była ostatnia jaką pamiętam na zegarku.
I ja wtedy nie spałam.

Cytat:
Wyczytałam takie coś:
"W 2011 roku pierwszy dzień wiosny przypadł na 21 marca (godz. 00:21), zaś wszystkie kolejne do roku 2043 będą obchodzone wyłącznie 20 marca, a od 2044 roku - 19 albo 20 marca. Kolejny początek wiosny w dniu 21 marca nastąpi dopiero w roku 2102."
Ciekawe!
Wiem już skąd 'błąd' w kalendarzu .

Cytat:
Napisane przez emi_lka Pokaż wiadomość

Zdrówka życzę i powrotu na dobre tory.
Dziękuję, przyda się. Tyle się broniliśmy, ale widać zmasowany atak wirusów w końcu dotarł.

Cytat:
Aaaa, odebrałam dziś sukienkę, do której zakupy zainspirowałaś mnie (nieświadomie) Ty
Bardzo ładna.

Cytat:
Napisane przez bura kocurka Pokaż wiadomość
Dzisiaj przesadzam zdecydowanie z siedzeniem przy kompie...nie wiem co ze sobą zrobić normalnie Tragedia...miałam zaplanowany wieczór z koleżanką, ale mi się rozchorowała i teraz jestem taka nie rozplanowana...i nic nie robię
Nie wiem co lepsze...
Ja dowiedziałam się 2 godz przed wizytą, że pojawi się 9 osób.
Zdążyłam posprzątać, upiec ciacho, ale obiadu to już nie było - bez przesady.

Cytat:
Napisane przez tigrinha Pokaż wiadomość
A propos strojów, to mi się niestety nie udał look na pannę Łęcką, chyba żeby wliczyć taki subtelny szczegół, że miałam niepomalowane paznokcie, a wtedy się raczej nie malowało, nie? Udał się za to mój ulubiony wizerunek a la staroświecka pensjonarka i nawet zdążyłam sobie zrobić loki (polecam w tym celu prostownicę, nawet na moich gęstych prostych drutach daje radę w max 25min i nie rozpadają się aż do mycia, nie mam tak przy żadnej innej metodzie - byle nie za często, żeby dać włosom odetchnąć)
Cyknij w wolnej chwili sesję na pannę Izabelę, chętnie bym coś podpatrzyła .

Cytat:
A co dokładnie? Przebrnęłaś przez wszystkie tomy samego Prousta? Ja zatrzymałam się na czwartym (i kompletnie nie pamiętam różnic między 2, 3 i czwartym właśnie), ale "kiedyś" zamierzam się zabrać jeszcze raz od początku (będę próbować kolejny raz przeforsować "Miłość Swanna" na czytaczach, może tym razem mnie nie zlinczują). Uwielbiam w Prouście precyzję z jaką opisuje takie zwykłe, drobniutkie emocje, które się na co dzień odczuwa, ale właśnie z powodu tej ich "drobności" rzadko kiedy w ogóle człowiek zdaje sobie z nich sprawę albo się nad nimi zastanawia. Trochę tak, jakby opisywać odczucia pojedynczych zakończeń nerwowych w ciele


Świetnie ujęte, odczuwam to bardzo podobnie .
__________________
"Nie ma czasu na całowanie
niewłaściwych chłopców"...
Cindy28 jest offline Zgłoś do moderatora