Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Zapachy fiołkowe
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-04-16, 17:31   #327
Hanako
lubi eks swojego męża
 
Avatar Hanako
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 791
Dot.: Zapachy fiołkowe

Cytat:
Napisane przez marialisa Pokaż wiadomość
a przeczytałaś go chociaż do końca?
przeczytałam go od początku do końca - i uparcie jest o bursztynie.
"According to scientists Amber is fossilized tree resin that has taken millions of years to form."
"This aromatic resin is also referred to as an organic gemstone that's the hardened resin of the now extinct pinus succinifera, and other trees."
"Perfumer Adam Gottschalk writes how the amber note is obtained in perfumes, which is a rather combination of benzoin, labdanum, and vanilla which gives the feel of warm, a little sweet and woody amber and mingled with other notes it emerges with its various characters."
jak i wspomniano - artykuł o tym, czym nazywa się akord bursztynu, można znaleźć tutaj.

tak czy owak, fragrantica uznaje akord bursztynowy. 564 użytkowników rozpoznaje taki akord na przykład w Alienie Thierry'ego Muglera. co prawda mam świadomość, że nie należy ufać większości, ale żeby żaden z nich nie zorientował się, że takiego akordu nie ma, a chodzi o ambrę - nie sądzę.

więc ma bursztyn zapach czy nie, akord bursztynowy uparcie funkcjonuje.
co do ambry - nie wiem, do czego zmierza ten wywód, ale generalnie dla mnie oderwany jest od reszty dyskusji. ambra ambrą, ale bursztyn i tak swoje.
__________________
chase the rain!
Hanako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując