Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Działka- prezent od rodziców dla mojej siostry
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-04-24, 17:53   #47
magd102
Rozeznanie
 
Avatar magd102
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 551
Dot.: Działka- prezent od rodziców dla mojej siostry

Cytat:
Napisane przez wiktoriol Pokaż wiadomość
I siostra i ja uważamy, że masz całkowitą racje. Tyle, że moim zdaniem siostra traktuje to jako usprawiedliwienie swojego zachowania i uważa że ma prawo się tak zachowywac, a z kolei ja myślę że powninna nad sobą popracowac, pójśc do jakiegoś terapeuty np., czy coś w tym stylu.
Myśle,że żal w siostrze już pozostanie do rodziców i zawsze będzie już myślała najpierw emocjami a później racjonalnie.Wiec najpierw ja zaboli,a później sobie przetłumaczy że oni nie chcieli by ja zabolało.

Ty widzisz,że to siostra ma problem i to ona powinna nad sobą popracować. To prawda.Ale jej praca nad sobą nie wiele da jeśli jej rodzice nie zmienią stosunku do niej.To,że się stanie bardziej obojętna nie znaczy,że w srodku dalej jej nie bedzie boleć. Ja tu widze większy problem nie w niej a w rodzicach - to oni swoim zachowaniem przecież go stworzyli.Owszem powinna iść do jakiegos terapeuty bo on pomoże jej zrozumieć pewne zachowania i może wskaże rozwiązania w stosunkach z rodzicami. Ale z żalu nigdy się do końca nie wyleczy - tu musieli by iść na terapie też rodzice ale zapewne nie pójdą znając polską mentalność.Dobrze że się wyprowadza i niech sie tego trzyma.Teraz tworzy ona nową rodzine i niech sie na niej skupi.

Ja osobiście jestem zdania,że w takich wypadkach mieć jak najmniej wspólnych płaszczyzn z rodzicami tak by jak najmniej mogli się wtrącać.
Niech zacznie w końcu myśleć o sobie a nie o tym co powiedzą rodzice.
__________________

„Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jakby było kieszonkowcem, dziwką albo sprzedawcą losów na loterie; to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć.”


magd102 jest offline   Odpowiedz cytując