Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Samorobione filtry, czyli czy jest na sali chemik? ;)
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-05-09, 14:18   #30
Diolana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Witajcie dziewczyny
Nie wiem czy w dobrym wątku piszę. Jak nie to proszę poradźcie gdzie powinnam napisać.
Długo już czytam wizaż ale dopiero teraz się odważyłam napisać. Mam pewien problem. Ponieważ moja skóra nie za dobrze znosi filtry chemiczne a mineralne w kremie są za ciężkie to chciałabym sobie zrobić własny podkład mineralny w filtrem przynajmniej ok spf 30. Nigdy jeszcze nie robiłam kosmetyków mineralnych choć już kosmetyki pielęgnacyjne robię od kilku lat i tylko takich używam. Produkcja kosmetyków mineralnych wydaje mi się o wiele trudniejsza. Przeczesałam już kolorówkę pl ale tam są przepisy tylko na podkład z filtrem o słabym kryciu a mi zależy na dobrym kryciu. Tylko chciałbym by tlenek cynku i dwutlenek tytanu w takim podkladzie nie był nanocząsteczkowy tj.żeby był o cząsteczkach większych niż 100 nm. Wiem że na kolorówce jest taki cynk. Podobno Lorri robi sobie właśnie podkład z filtrem. Mogłabym prosić Was o pomoc w stworzeniu takiego podkładu który będzie dobrze krył, będzie miał filtr przynajmniej spf 30 i będzie dobry dla cery mieszanej?
Aha i jeszcze pytanie. Wiecie może dlaczego w podkładach w których jest sporo tlenku cynku i dwutlenku tytanu nie jest napisane, że posiada on filtr?
Diolana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując