Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Niemcy III :)
Wątek: Niemcy III :)
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-17, 20:41   #3264
janeczka7891
Zadomowienie
 
Avatar janeczka7891
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 298
Dot.: Odp: Niemcy III :)

Cytat:
Napisane przez elzadinio Pokaż wiadomość
Dziewczyny ja na zaden kurs nie chodzilam jak tu przyjechalam dostalam ze stadu ale zaszlam w ciążę niestety z problemami co dwa tyg. Lezalam w szpitalu i stwierdzili ze nie ma to sensu zeby placili jak nie mam mozliwosci tam chodzic ... na szczescie na utrzymaniu panstwa bylismy tylko 3 miesiące i zadna instytucja nie wysylala mnie na sile do pracy ..po 2.5 roku jak maly poszedl do przedszkola chcialam sie zapisac i bylam sie wypytac i w RAG wycenili mi 8 miesieczny kurs intensywny po 8-9h na oj 1400 eu jak to uslyszalam to stwierdzilam ze wole te pieniadze na urlop przeznaczyc po 8 latach w niemczech nie powiem ze mowie calkowicie poprawnie bo byki robie i napewno bede robic ale daje rade ..z pisownia gorzej .. jednak nadrabiam bo maly wlasnie konczy pierwsza klase i odrabianie z nim lekcji duuuzo mi daje ...najleprza rada jest przebywac duzo czasu z niemcami

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
nie chodziłaś na kurs, a jak wspominasz początki z niemieckim? Miałaś jakieś podstawy, gdy przyjechałaś czy zaczynałaś od zera?
U mnie właśnie brak znajomości tego języka to największy problem, siedzę tu rok i nic.
Tych kursów też tu nie ma, pytałam. Najbliższy 30 km i nie dam rady bo nie mam z kim dziecka zostawić a mąż wraca wieczorem, auto zabiera bo dojeżdza do pracy. Mieszkamy w górach i naprawdę ciężko tutaj o takie rzeczy. Kurcze nawet taka kobieta powiedziała mi, ze mogę zapomnieć, muszę sama się uczyć.
Kursy internetowe mnie nie interesują bo nie mam na tyle samozaparcia żeby codziennie się uczyć bo znajdę wymówkę, potrzebuję konkretnej osoby co by nade mną "łapę" trzymała i przywoływała do porządku, taki ze mnie dziwny człek
__________________
Świat nie sądzi czynów ludzkich wedle ich dobroci, ale wedle ich piękności; nie wedle tego, czy są sprawiedliwe, ale czy wielkie; nie wedle ich rozsądku, ale wedle ich nadzwyczajności.
janeczka7891 jest offline Zgłoś do moderatora