Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Prokrastynacja, czyli zgubne odkładanie na później... cz.IV
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-08-21, 00:24   #373
L_ka
Rozeznanie
 
Avatar L_ka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 645
Dot.: Prokrastynacja, czyli zgubne odkładanie na później... cz.IV

Cytat:
Napisane przez emi_lka Pokaż wiadomość
Stawiasz jakieś "warunki" temu szczęściu (w stylu "będę szczęśliwa, gdy... się obronię, znajdę pracę, męża etc."?), rozpoznajesz źródła poczucia beznadziei?
Jakże celne pytania, mam nadzieję, że nie przyjdzie mi na nie odpowiadać (czyt. będę miała wystarczający poziom szczęścia)
Cytat:
Napisane przez emi_lka Pokaż wiadomość
Dla mnie to zdanie jest też trafne i wpasowujące się jako kontra właśnie w proceder warunkowania szczęścia. Jeśli cośtam, to cośtam.
Jednocześnie doświadczam, że szczęście przychodzi do mnie w sytuacjach niekontrolowanych, nieprzewidzianych. A w założonych zazwyczaj emocje są niewspółmierne do oczekiwań względem stanu emocjonalnego. Połowiczne zadowolenie lub pustka/brak.

Wiem, o co Ci chodzi z tymi zdaniami, myślami...
Właśnie sobie mielę w głowie kwestię reagowania na sytuacje trudne:
strach i defensywa, strach i ofensywa, strach i skuteczne działanie?
Warunkowanie szczęścia - fajne określenie.
A z tym reagowaniem na trudne sytuacje - coś czuję że to wyższa szkoła jazdy. Na razie autentycznie czuję ucisk w klatce, na myśl, że miałabym podjąć świadomie pewną decyzję, a sytuacja w sumie nie jest aż tak trudna. A jednak nie potrafię powiedzieć "ch. z tym, lecę z koksem", ech wyluzuj, babo
__________________
Lekarstwem na przyzwyczajenie jest inne przyzwyczajenie (Epiktet)
L_ka jest offline Zgłoś do moderatora