Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Przygotowania do CPE
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-08-25, 22:20   #25
bentkuff
Zadomowienie
 
Avatar bentkuff
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: McKinsey’s Hellenic Office
Wiadomości: 1 759
Dot.: Przygotowania do CPE

Cytat:
Napisane przez Zielony24 Pokaż wiadomość
~8 lat mialem zajecia z dwujezyczna osoba i jakos nie widze, zebym dzieki temu gorzej znal jezyk ;-)
przeczytaj jeszcze raz moj post. Wspomniałam tam o osobach bilingwalnych.
Sama jestem osobą dwujęzyczną- polski nie był moim pierwszym językiem, a na maturze rozszerzonej uciułałam 86%. A z deklinacją mam problemy do dzis.

Po prostu czym innym jest uczenie się wymowy od osoby, która robi to niemalże w 100% poprawnie (+gratis możemy podłapać akcent), a co innego od osoby, która mniej więcej w wieku 18 lat zaczęła na poważnie naukę języka X co oznacza, że akcentowanie i wymowa nie są dla niej naturalne.
Pal sześć z angolem bo to lingua franca obecnych czasów i język uległ dużemu uproszczeniu, ale tam gdzie wymowa jest naprawdę istotna moim zdaniem native jest nieoceniony. Jak ktoś nauczy sie na początku źle wymawiać pewne głoski, źle intonuje, źle układa jezyk, wargi to potem ciężko jest to zmienić i to się ciągnie za człowiekiem. To tak jak z kolejnością wykonywania działań- jak się nie nauczysz to choćbyś umiał mnożyć w pamięci setki i tysiące, dodawać, mnożyć i potęgować to jak nie wiesz co liczyć jako pierwsze to za nic nie otrzymasz poprawnego wyniku.

Akcent mozna mieć jakokolwiek, ale wymowa jest ważna. Koszmar mojej podstawówki- nauczycielka angola, dla której bitch, beach oraz beech to chyba ten sam wyraz.
bentkuff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując