Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Problemy i pielęgnacja cer suchych, naczynkowych, wrażliwych, alergicznych
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-05-01, 12:57   #1207
19katarina82
Kasia o...
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 916
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez Aleksandra54 Pokaż wiadomość
Ja również posiadam niestety pękające naczynko na nosie i coraz szybciej powiększające się na policzku ( słyszałam o zabiegu laserowym i jestem nim bardzo zainteresowana! ale czytałam w gazecie ( a sądze, że nie jest to prawdą ) że, gdy robi się taki zabieg nie można wychodzić na słońce muszą to być miesiące mniej gorące, z jak najmniejszą ilością słońca. Ale czytałam w innych źródłach i nigdzie tak samo nie pisze! Naprawde nie wiem co robić ;/ bo bardzo pragne żeby ten zabieg (a troche on kosztuje jednak ) przyniósł mi efekty ! Bardzo prosze o odpowiedź bo jestem młoda i chciałabym móc nie stosować już fluidu żeby pokazać się przed rówieśnikami z twarzą bez dwóch czerwonych plam. Ola
Cześć Olu
To co czytałaś w gazecie jest prawdą... może nie w 100% ale w 99% na pewno. Laser sprawia, że skóra robi się bardzo wrażliwa na promienie słoneczne dlatego zaleca się, by zabiegi laresowe przeprowadzać zima lub jesienią, kiedy dni sa którsze a słońca mniej. Nie zmienia to jednak faktu, że trzeba wtedy koniecznie używac kremu aptecznego z wysokim filtrem słonecznym ( z mojej strony polecam Iwostin Solecrin 40, jest w miarę niedrogi, ma 100ml i nie jest mega tłusty). Mając cerę naczynkową powinnaś używać takiego filtra przez cały okragły rok, bez względu na pogode.
Napisałaś, ze naczynka Ci się szybko powiększają, co oznacza, że laser nie sprawi, że Twoj problem zniknie. On zamknie niektore naczynka, ale one nadal beda sie powiekszac i pekać, dlatego koniecznie musisz zacząc bardzo dbac o buzię bo laser sam nic tu nie zdziała.
A wiec precz z kosmetykami ktore mają alkohol, peelingami z drobinkami ściernymi i opalaniem. Naczynka juz powiększone zmniejszy uzywanie cerum z witaminą C ( na stronie www.biochemiakosmetyczna.pl mozesz kupic gotowy zestaw do jego zrobienia. w skladzie ejst alkohol ktory ja zamieniam na wodę i dodaje konserwant zamiast tego- poczytaj wątki na biochemii o mazidłach i o serum) a także kupne serum z witaminą K, ktore zmniejsza wybroczny podskorne firmy Farmona (do kupienia w drogeriach). Przeczytaj ten wątek, a dowiesz się duzo, jak pielęgnować naczynkową cerę, bo sam laser niz nie zdziała.
Pozdrawiam i głowa do góry! Nas- Czerwonych Twarzy- jest więcej
__________________
Blogerka z totalnie porąbanym poczuciem humoru http://www.kasiaosiecka.pl/2018/03/i...-pod-oczy.html
19katarina82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując