Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Pedicure - wszystko co wiemy na ten temat
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-09-16, 13:54   #19
maniope
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 9
Dot.: Pedicure - wszystko co wiemy na ten temat

Witaj Sabina_32,

Właśnie wróciłam z urlopu i odpisuję

NARIC - brytyjska organizacja, która zajmuje się porównywaniem kwalifikacji uzyskanych w różnych krajach. Np. składam mój dyplom technika usług kosmetycznych uzyskany w Polsce i oni określają jakiemu poziomowi wykształcenia odpowiada to w UK i co mogę tam robić w ramach tego zawodu.

Co do podologii w Polsce - oczywiście, że są gabinety podologiczne. Zwróć uwagę, że nie ma w Polsce szkoły, która nadaje kwalifikacje do wykonywania zawodu podologa. Można skończyć kursy, można skończyć kosmetolgię ze specjalizacją podologia (ale i tak jesteś ksometologiem). W większości krajów , również w UK jest tak, że zawód podolog (w UK Podiatra) jest zawodem medycznym regulowanym. Regulowanym oznacza, że są ściśle określone kryteria mówiące o tym, kto może być podologiem, otrzymuje się numer prawa wykonywania zawodu - trochę jak stomatolog, tylko od kończyn dolnych, w UK podolodzy mają prawo stosowania znieczulenia np.
W Polsce nie ma zawodu podologa jako zawodu regulowanego.

Co do ministerstwa - jasne, że nie odłożyli słuchawki, ale ja chyba wiedziałam więcej niż Pani z którą rozmawiałam. Ogólny konsensus tej rozmowy jest taki, że w Polsce raczej dążymy do deregulacji niż regulacji i to, że ona nie wie jak potraktuje mnie NARIC, "proszę złożyć dokumenty i się okaże"
pozdrawiam ciepło
maniope jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując