Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Daleka przyszlosc...socjologia?
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-05-07, 11:26   #20
asiulka123
Zakorzenienie
 
Avatar asiulka123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 597
Dot.: Daleka przyszlosc...socjologia?

Cytat:
Napisane przez Diwata Pokaż wiadomość
Co możecie mi doradzić?
Czytałam wiele wątków o socjologii i ten kierunek jest zdecydowanie w moim typie, to jest to co mnie kreci
I pytanka dotyczące socjologii:
*Czy trudno jest o prace po skończeniu studiów?
*Na jakie przedmioty powinnam 'kłaść' szczególny nacisk?
*Czy trudno dostać sie na socjologie w Krakowie?
Przyznam się, że ja w tym wieku nie zastanawiałam się nad wyborem kierunku studiów, choć moje zdolności językowe wskazywały na studia filologiczne. W liceum byłam w klasie o profilu lingwistycznym, planowałam studiować jakąś filologię obcą, ale ostatecznie wybrałam właśnie socjologię . Szczerze mówiąc trudno jest mi powiedzieć czy warto ją studiować czy też nie. Socjologia jako nauka jest bardzo interesująca, ale sam program studiów pozostawia, jak dla mnie, wiele do życzenia. Oczywiście wiele zależy od konkretnej uczelni, wykładowców, itp. Teraz odpowiem Ci na pytania

*Moim zdaniem z pracą może nie być różowo. Niby socjolog wszędzie się wciśnie, ale kto jest do wszystkiego jest w sumie do niczego. Dla mnie socjolog to przede wszystkim naukowiec. Wiele zależy od tego, jaką wybierzesz specjalizację. Ja studiuję 5 lat, a więc kończę studia, mam nadzieję , dyplomem magistra. Na studiach licencjackich, inaczej zawodowych bądź 3 letnich są specjalizacje. Poza tym, nie ukrywajmy, 1 kierunek to może być za mało. Uważam, że socjologia jest świetnym kierunkiem studiów, jeśli połączymy ją z innym np. z ekonomią, filologią, prawem, itp. byle był to kierunek dobrze prosperujący.
* j.polski, j.angielski, historia, WOS- na pewno, oprócz tego geografia-elementy demografii i matematyka- statystyka
* niestety nie wiem czy trudno dostać się na te studia do Krakowa, ale zawsze możesz sprawdzić statystyki dot. ilości osób na 1 miejsce, choć nie należy im do końca ufać . Nie mniej jednak socjologia należy do modnych kierunków a co za tym idzie jest na nią sporo chętnych
__________________





asiulka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując