Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Wróg numer jeden: trądzik. Masz z nim problem? Jak długo się borykasz?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-09-25, 13:57   #161
danielcia88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 33
Dot.: Wróg numer jeden: trądzik. Masz z nim problem? Jak długo się borykasz?

Cytat:
Napisane przez LaCamilla Pokaż wiadomość
Trądzik dręczy mnie od późnej podstawówki, a więc już duuużo lat. Najpierw była to taka wersja typowa dla okresu dojrzewania - czerwone krostki, zmiany ropne. Pamiętam, że cierpiałam okrutnie, bo rodzice nie pozwalali mi się malować w tak młodym wieku - dopiero pod koniec gimnazjum mogłam "legalnie" zakupić pierwszy podkład :P
W liceum trądzik się wyciszył, a parę lat później zaczęłam stosować antykoncepcję hormonalną, czym "dobiłam" ostatnie resztki niedoskonałości. Przez kilka lat nie miałam prawie żadnych większych problemów skórnych. W momencie, gdy ok. 2 lata temu odstawiłam tabletki to trądzik powrócił w zmienionej formie - teraz dręczą mnie przede wszystkim zaskórniki, zarówno otwarte jak i zamknięte Od czasu do czasu robią mi się podskórne gule na brodzie. Generalnie mam "zainfekowaną" właśnie brodę i linię rzuchwy. Policzki raczej czyste, na czole też spokój (odpukać).

Chodzę do dermatologa, smaruję się Epiduo, staram się pilnować diety no i używam zestawu sprawdzonych kosmetyków. Obawiam się jednak, że dopiero tabletki anty pomogłyby całkowicie ale niestety doraźnie, bo wiecznie ich brać nie można
Polecam przyjrzeć się bliżej "mapie twarzy" wkleję tutaj link, ale nie wiem, czy będzie się go dało otworzyć, więc w razie czego wystarczy wpisać z Google "mapa twarzy"

http://lukaszmakeup.blogspot.com/201...pa-twarzy.html
__________________
[eucerin][/eucerin]
danielcia88 jest offline Zgłoś do moderatora