Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-09-28, 13:42   #1826
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez jamajcacity Pokaż wiadomość
Hej, pisałam kilka postów wcześniej, że zaczęłam kuracje kwasem migdałowym + salicylowym 20%. Na ulotce jest napisane żeby nakładać go raz w tyg, tak zrobiłam, po 1 razie było dobrze, ale po drugim miałam brązowe plamy w zagłębieniu na brodzie, na samej brodzie i przy płatkach nosa. Strupki zeszły, pomyslałam ze zrobie większy odstęp, czyli 1,5 tyg, nałożyłam na czoło i reszte twarzy oprocz tych co miałam te brązowe plamy z obawy ze tam skóra jest cienka i znów może poparzyć(?) ją. No i teraz mam te brązowe na czole nie wiem o co chodzi, nałożyłam kwas na 3-4 minuty. skóra w niekotrych miejscach momentalnie zrobiła się lekko biała. i tam własnie są te plamy, tak mi się wydaje... Napiszcie czy któraś z Was tak miała i dlaczego tak się dzieje jeśli wiedzie, albo jak temu zapobiec.
Masz na myśli zbielenie skóry czy biały nalot na skórze?

Podczas peelingu kwasem salicylowym na skórze może się pojawiać biały nalot w wyniku rekrystalizacji kwasu po odparowaniu rozpuszczalnika (tzw. pseudofrosting). Nie jest to zjawisko groźne w żaden sposób, kwas po rekrystalizacji praktycznie przestaje działać. Niepokojące są natomiast prawdziwe frosty - zbielenia skóry spowodowane penetracją kwasów. To co opisujesz - zbielenia i powstawanie strupów w tych miejscach - może świadczyć, że doszło do epidermolizy (oddzielania się naskórka od skóry właściwej) na skutek nierównomiernej i zbyt głębokiej penetracji kwasu.

Zajrzyj tutaj: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post33734184


Cytat:
Napisane przez p4w Pokaż wiadomość
wiecie moze jak wygląda możliwość mieszania kwasów - mam tonik z 2% PHA i 2% BHA i Acne Derm (kwas azaleinowy) - ten ostatni używam na plecy od czasu do czasu jako kurację

po lecie chciałam się trochę pokwasić i kupiłam na BU toniki z wymienionymi kwasami, ale nie znalazłam nigdzie informacji o zasadach łączenia kwasów
Nie ma przeciwwskazań, aby łączyć wszystkie wymienione kwasy, jeśli tylko Twoja skóra będzie dobrze tolerować taką mieszankę. Im większa dawka kwasów, tym większe ryzyko podrażnień. Trzeba obserwować reakcje skóry i ustalić sobie odpowiedni harmonogram.

Cytat:
Napisane przez Karolinka:):) Pokaż wiadomość
jak myslicie czy mogę sobie zrobić tonik z kwasem migdałowym na bazie płynu micelarnego?
Zdecydowanie odradzam takie kombinacje. Kosmetyki z kwasami najlepiej robić od podstaw. Poza tym płyn micelarny to nie tonik, w toniku nie potrzebujesz surfaktantów.

Cytat:
Napisane przez Nati02 Pokaż wiadomość
A może coś innego polecacie? Chodzi mi głównie o przebarwienia, które nie wyglądają apetycznie.
Warto robić peelingi mieszane z dodatkiem kwasu kojowego i cytrynowego. Podam przykłady za jakiś czas.
__________________

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-09-28 o 14:05
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując