Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-05-16, 23:12   #353
GofNet
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5
Dot.: Co wyleczy trądzik u faceta?

Witam wszystkich.

Na wstępie wstydliwie się przyznam, iż nie znam się na wymyślnych kosmetykach, preparatach, itd.

Od lat mam/miewam trądzik. Mimo regularnego mycia, mam tłustą, połyskującą skórę. Nie od razu, ale po pół godziny od umycia w okolicach nosa, na czole...

Obecnie stosuję Clean&Clear Advantage - Szybko działający żel myjący, który ponoć odblokowuje pory i pomaga pozbyć się pryszczy. Jest lepiej, bo już rzadziej występuje trądzik, ale nie wyeliminowałem go całkowicie. Tłustej skóry również.

Nie chcę iść do dermatologa, bo jak kiedyś byłem, to przepisała (pani) mi jakiś beznadziejny preparat złuszczający, efektem czego był dosłownie schodzący płatami naskórek. Wstyd gdziekolwiek wychodzić. Za takie porady i pomoc wolę więc podziękować.

Moja cera jest karnacji jasnej. Podczas opalania łatwo o oparzenia. Opalam się zawsze za pierwszym razem (czasami i drugim) na czerwono. Skóra jest wrażliwa. Golę się każdego dnia. Mam twardy zarost i jeśli tego nie uczynię, to po dwóch dniach potrafią pojawiać się pryszcze - jak mniemem efekt podrażnień. Podczas golenia nie jest łatwo, bo choć golarka jest z wyższej półki, to jednak i ona nie ma łatwo. Dlatego więc golę się każdego dnia. Czasem jak przesadzę, to pojawiają się podrażnienia, efektem czego są również krostki, pryszcze, czy jak to kto chce nazwać.

Choć mogę się myli, to uważam, że prawdopodobnie powstają one z powodu właśnie tej tłustej skóry. Jeśli wystąpią podrażnienia po goleniu lub od nie zgolonego zarostu, to zapewne to przetłuszczenie jakoś reaguje ze skórą i problem gotowy.

Moje spostrzeżenia są takie, że pierwszą rzeczą, którą z rana robię, to powinno być golenie. Im dłużej zwlekam, tym później jest coraz gorzej. Później od razu po goleniu muszę umyć twarz a dopiero pozostałe standardowe czynności. Dziwnie mi się wydaje, iż gdybym pozbył się tego "tłuszczu", to pozbyłbym się i pryszczy.

Meritum:
Jakie preparaty i w jaki sposób powinienem stosować, aby pozbyć się połysku i w/w krostek. Przy czym nie chodzi mi o ekstremalne rozwiązania, lecz o jakies skuteczne rozwiązania, które nie absorbują zbyt wiele czasu. Zwłaszcza rano, kiedy to wstaję o godzinie 4:45 i nie ma zbyt wiele czasu na "popierdółki". Dlatego też maseczki i inne czasochłonne ustroistwa raczej odpadają. Tonik, żel, krem, tabletki - najchętniej widziane.

Nie czytałem wszystkich postów tego wątku, ale raczej większość. Nie chciałbym stosować "kwasu" i innych drastycznych rozwiązań. Proszę o porady dotyczące tłustej skóry oraz pryszczy.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

PS. Co sądzicie o www.fabrykazdrowia.pl? Czy to uczciwy apteka internetowa? Można bezpiecznie tam kupować?
GofNet jest offline Zgłoś do moderatora