Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Jak pozbyć się telefonów od dziwnych firm ? (Eco Vital i inne)
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-11-22, 13:04   #6
verumka
Wtajemniczenie
 
Avatar verumka
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2 200
Dot.: Jak pozbyć się telefonów od dziwnych firm ? (Eco Vital i inne gówna)

Cytat:
Napisane przez Selfish Girl Pokaż wiadomość
Jako chyba nieliczni w tym kraju z mamą posiadamy jeszcze telefon stacjonarny. Głównie dlatego żeby mogło rodzeństwo dzwonić z zagranicy.

Od jakiegoś czasu mamy dziwne telefony własnie z tej firmy a to zaproszenie na pokaz garnków za 10 tysięcy a to kabaret Grabowskiego i Pazury. Dzisiaj Pani dzwoniła dwukrotnie więc się jej zapytałam czy ten numer mogłaby usunąć z bazy danych bo nie przypominam żeby jak albo mama dawała jakiegokolwiek pisemne pozowolenie na wydzwanianie z jakimikolwiek promocjami.

- Nie mam takich kompetencji, dziękuje, dowidzenia.

Czy ktoś wie na jakiej podstawie oni mają numery telefonu do osób do których wydzwaniają ? I czy jest jakaś możliwość by Ci konsultanci nie wydzwaniali z propozycjami pokazów ?
Moi rodzice mają telefon stacjonarny i niestety, te telefony, zaproszenia na przeróżne pokazy i inne cuda wianki są nagminne...

Co do pogrubionego: wydaje mi się, że mogą mieć numery telefonów... od innych firm. Podpisując jakąś umowę, czy formularz, biorąc udział w konkursie czy cokolwiek, nawet w internecie, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych przeważnie. I wydaje mi się, że tak właśnie się to "przetwarzanie" odbywa - jedni drugim dają namiary do konkretnych osób i się biznes kręci...

Cytat:
Napisane przez esti_3
na przyszłość: możesz powiedzieć że jesteś niepełnoletnia, nawet jesli telemarketer slyszy po głosie że to nieprawda to i tak nie ma prawa z tobą rozmawiać
Ja tak zawsze robię, jak jestem u rodziców i odbieram taki namolny telefon mówię, że jestem niepełnoletnia, a rodziców nie ma w domu nie wiem, czy się nabierają czy nie, ale rozmowa w tym momencie się kończy. Ale co z tego, skoro za jakiś czas znów dzwonią.
__________________



Edytowane przez verumka
Czas edycji: 2013-11-22 o 13:07
verumka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując