Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Odmowa przyjęcia na badanie ze skierowaniem
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-11-29, 22:14   #30
kitten von mew
Raczkowanie
 
Avatar kitten von mew
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 132
Dot.: Odmowa przyjęcia na badanie ze skierowaniem

Cytat:
Napisane przez DarcAngael Pokaż wiadomość
Witajcie,
czy wiecie czy szpital może odmówić przyjęcia na badanie osoby, która ma ważne skierowanie, tłumacząc odmowę brakiem podpisanej umowy z lekarzami z miasta pacjenta?
Tak właśnie powiedziano dziś mojej Mamie, gdy pytała o wolne terminy na badanie EMG. Prywatnie zaproponowali w ciągu tygodnia, a na fundusz nie, bo nie mają umowy z lekarzami z naszego miasta i nie przyjmują ich skierowań.
Jest, może, ktoś, kto miał podobne doświadczenie lub wie więcej w tym temacie?
Też się spotkałam z odmową wykonania badania EMG w jednym ze szpitali. Jako powód podano, że nie mają na to badanie podpisanej umowy z przychodnią, w której się leczę. Nie wiedziałam o tym, bo większość specjalistycznych badań załatwiałam akurat w tej placówce, więc myślałam, że i na to jest "papierek". Myliłam się Zgłosiłam się do rejestracji w przychodni, w której się leczę (typowa "państwówka") i bezpośrednio przez nią chciałam sobie załatwić wykaz miejsc, w których wykonywane jest owe badanie - pani w rejestracji była jednak taka miła, że sama umówiła mnie na badanie w szpitalu z najkrótszymi terminami - czekałam raptem na nie tydzień Nie mogę więc narzekać.
kitten von mew jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując