Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Efektywna nauka (szkoła, studia), jak się do niej zmobilizować? - WĄTEK ZBIORCZY
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-12-07, 20:13   #35
Magdallen
Zakorzenienie
 
Avatar Magdallen
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 7 223
Dot.: Jak zmotywować się do nauki ?

No, niestety zdarzają się takie straszne przedmioty, których nie da się normalnie uczyć
Ale podrzucę kilka rad:
- po pierwsze całkowicie odetnij się od komputera np. schowaj laptopa w torbie do szafy - mi to niesamowicie pomaga skupić uwagę;
- podziel sobie materiał do nauki na małe fragmenty np. po kilka stron, daj sobie limit czasu na opanowanie każdej części i rób między nimi przerwy;
- rób notatki - dzięki temu będziesz musiała bardziej się skupić na tym, co czytasz, przetworzyć to wmyślach i zapisać, więc nie zaśniesz
- staraj się rozrysowywać sobie wszystko, co się da (jakieś strzałki, schemaciki, cokolwiek), zastanawiać się, jak to się wszystko łączy, co z czego wynika lub dopisuj jakieś luźne skojarzenia;
- i mój sposób, gdy mam dużo czasu na naukę i muszę być dobrze obkuta -przygotowywuję plik malutkich karteczek i każde zagadnienie notuję na kolejnej karteczce; po jakimś czasie nauki siadam z potasowanymi karteczkami, czytam kolejne zagadnienia i w zależości, czy znam odpowiedź dzielę je na dwa stosiki, a następnie wracam do notatek i powtarzam to, czego nie umiałam.

Edytowane przez Magdallen
Czas edycji: 2013-12-07 o 20:15
Magdallen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując