Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Dyskusja na temat kocich karm, czym karmicie, sucha, mokra karma - WĄTEK ZBIORCZY
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-12-26, 23:25   #863
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Ocena kociej diety?

Twoj kot ma w takim razie niesamowita przemiane materii...(moglabys dac fotke bo trudno mi uwierzyc ze nie jest grubaskiem, kiedys gdy moje koty jadly jak Twoj to Skuterek byl na dobrej drodze to otylosci, zreszta Cycek tez - oba musialam odchudzac, w sensie jedzac jak Twoj mialam na mysli rodzaj karmy bo zdecydowanie dawalam im mniej niz Ty)


Obecnie kazdy z moich kotow je na codzien 3 posilki - kazdy sklada sie z ok. 30 g mieszanki miesnej (domowe jedzenie, BARF - mieso surowe i suplementy), mozna to potraktowac jak karme mokra

Skuter - kocur, 2 lata i 7 miesiecy, kastrowany, 6.7 kg - on dostaje po ok 35-40g 3 razy dziennie

Cycek - kocur, 3.5 roku, kastrowany, ok 5.6 kg - on dostaje ok 30 g 3 razy dziennie

Rusia - kotka, 1.5 roku, sterylizowana, 4.6 kg (Syberyjka), - 35 g 3 razy dziennie (Rusia nadal sie rozwija, sibki dojrzewaja 2-3 lata)

wszystkie ladnie trzymaja wage i zaden kot nie wyglada chudo (nie dostaja suchej karmy juz, jak sie laczy sucha karme i mokre jedzenie to powinno sie odpowiedno zmniejszyc dzienna dawke obu aby kota nie przekarmic)

im lepsze jakosciowo jedznie tym mniej go objetosciowo potrzeba aby kota zaspokoic (moje koty jedza w mieszance mieso jagniece, serca jagniece, mieso z nog kurczaka, mieso z krolika, troszke watrobki kurzej, no i do tego suple - mieso kupujemy w sprawdzonym miejscu, pierwszy sort)

polecam zajrzec na koci watek gdzie nasza kolezanka Monika_Sonia zrobila liste karm (w pierszym poscie jest podpiety link)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg desktop.jpg (159,3 KB, 29 załadowań)
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora