Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Nasze sprawdzone przepisy obiadowe :)
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-01-16, 08:31   #30
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Nasze sprawdzone przepisy obiadowe :)

PROSTE LASAGNE BROKUŁOWE (moje własne)
Delikatne, słodkawe, mocno warzywne.

Składniki:
* Paczka mrożonych brokułów (ok. 500g) / jeden duży, świeży brokuł
* Makaron lasagne
* Opcjonalnie: pół paczki mrożonej marchewki z groszkiem (ok. 200g)
* Opcjonalnie: 2-3 łyżki masła
* Sos pomidorowy: pół butelki ketchupu rozrobionej wodą (użyłam Pudliszek) / 1-2 puszki pomidorów, trochę przecieru pomidorowego, przyprawy: bazylia / oregano, gałka muszkatołowa, chili, pieprz cayenne (wg uznania)
* Ser żółty w plastrach

Brokuła zagotować aż do miękkości (jeżeli to mrożonka to wrzucić do rondelka z odrobiną masła i dusić do miękkości). Odlać wodę / nadmiar wody i potraktować blenderem. Ma wyjść gęste puree. Jeżeli używamy również marchewki z groszkiem to oczywiście wszystko tak samo, a na koniec zblendować to razem z brokułem.

Sos pomidorowy ma być średnio gęsty. Ostrość, posmak ziół wg uznania. Puree z brokułów jest raczej delikatne, w dodatku lekko słodkie w smaku, więc sos można zrobić pikantny.

Wykładamy 3 lub więcej płatów lasagne na np. naczynie ceramiczne do zapiekania. Smarujemy obficie sosem pomidorowym (pierwszą wartwę posmarowałam również z dołu). Jako, że sosu jest sporo, to płatów wcześniej nie sparzałam wrzątkiem. Wykładamy warstwę farszu - puree. Kolejna warstwa makaronu, sos... 2-3 piętra. "Dach" lasagne obłożyłam obficie plastrami sera (tak, że pokrył również ścianki). Wysmarowałam resztą sosu.

Piekłam w temp. 180 stopni 25 minut i zapiekałam w 200 stopniach przez 5 dodatkowych minut.

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2014-01-16 o 09:40
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując