Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Emigrantki z Chester, Liverpoolu i okolic
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-01-23, 12:53   #1639
Izdrathi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 126
Dot.: Emigrantki z Chester, Liverpoolu i okolic

Cytat:
Napisane przez Pomadka Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny.

POdnosze watek, bo chcialam Was zapytac o Manchester. Od jakiegos czasu mysle, aby to swoje denne miasto zamienic na cos wiekszego i moze wyjsc z impasu... Zadarzylo mi sie bywac w Manchesterze, ciutke poznac niektore miejsca, ale wiadomo nie na tyle dobrze, aby wszystko o nich wiedziec.

Chcialam Was zapytac [te mieszkajace w Manchesterze] o dzielnice. Jaka jest w miare blisko centrum, z jakims dogodnymi cenami i w miare bezpieczna. O ile to w ogole moze isc w parze.


Jak sie ksztaltuja ceny za pokoje, jakies male flaty/kawalerki. Na poczatek musialby mi to wystarczyc...
Co sie dzieje na rynku pracy, jak z ofertami, oagencjami itp.

Podzielcie sie opiniami.
Hej!

Mieszkam w Manchesterze od ponad 1,5 roku wiec postanowiłam się wypowiedzieć (nie wiem na ile będę pomocna ). Od samego początku jestem na Salfordzie ( podobno ma opinie niebezpiecznej ale jeśli mam być szczera - trochę w tym przesady jest). Mieszkałam w różnych częściach, kończę pracę o 23 więc późno wracam i wydaje mi się naprawdę spoko.Do tego wszędzie blisko, połączenia z większością dzielnic, no cudo. <3 Obecnie wynajmuję 1pokojowe mieszkanie (osobna sypialnia, cudo! ) za 420f (+ woda/prąd - bez gazu) - 5min od centrum handlowego + zestaw autobusów. Ceny na zwykłym Salfordzie są podobne, jeszcze mamy trochę droższy Salford Quays (tam przykładowo miałam miałam mieszkanie 2 pokojowe za 650f + rachunki + mniej więcej środkowy council tax). Osobiście polecam M6/M5/M50 jak troszkę droższe Ci by tez pasowały (+ standard wiadomo, bo w pierwszym domu po przeprowadzce do UK miałam gigantycznego grzyba ale chociaż tanio było). Tak samo Eccles, jest dośc tanio ale znowu ma opinie nieciekawe (pracuje zaraz przy pętli na Eccles, mam znajomych mieszkających tam - zero problemów). Już gorzej chyba w centrum jest. Uniwersyteckie części (Rusholme, Fallowfield są tanie ale znowu przeładowane, bo i akademiki i zwykłe mieszkania studenckie). Właściwie wszędzie jest tramwaj czy autobus, więc połączenia są naprawdę fajne.

Z pracą średnio mogę pomóc bo pracuję od dawna w jednym miejscu na kontrakcie już, ale wcześniej korzystałam z agencji Foresight Recruitment I Heads (pierwsza spoko, druga ma skłonności do dawania pracy jednodniowej ). Agencji jest od groma, tylko trzeba dzwonić, pytać, jak praca na magazynie/fabryce Ci nie przeszkadza to szybko znajdziesz coś. Zakładam, że język ogarnięty?

Mogę jeszcze polecić University of Manchester. Mają świetne programy (mój kierunek ), kadrę i budynki dość blisko siebie to daleko chodzić nie trzeba. Dla mnie plus!

Czy byłam chociaż trochę pomocna?
Izdrathi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując