Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - 30,40 plus od A do Z
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-02-25, 10:55   #4698
Kamlisa
Zakorzenienie
 
Avatar Kamlisa
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 302
Dot.: 30,40 plus od A do Z

Aussie, ja mało ruchliwa jestem, rower to we wczesnym dzieciństwie był, roliki nigdy...Wole marsze, siłowe...Mel B zajmuje mi tyle, ile sesji zrobię, czyli 20-30 minut.
Anyż, leczenie wszystkich zębów jest na NFZ, kanałowe 1-3, czyli bez przedtrzonowców i trzonowców. Usuwanie wszystkich. Wypełnienia białe chemoutwardzalne 1-3 ( zęby nie mogą być złamane, bo to się nie utrzyma), 4-8 amalgamaty. proteza ponad 5 zębów w 1 łuku co 5 lat.
Odpadaja zatem odbudowy, mosty, korony kanałowki w tylnych. W sumie najlepiej, jak żeby nie sa specjalnie zniszczone.
Dziś miałam dziewczynke, u której leczenie to strata mego czasu. Kompletna. 14-15 lat - i odpuściła sobie zęby, czyli nie myje. w ogóle. nie lubi pasty. po rodzicach ma genetycznie słąbe. Efekt...? Dziś, jak jej wytarłam lignina - to DOKOPAŁAM się do jedynki Drugiej już nie ma, podobnie, jka dwójek, trójek...Korzenie. W zasadzie u niej należałoby wyrwac prawie wszystkie zęby i wstawiać protezę. i nawet w leczeniu prywatnym opcja wyrwania byłaby aktualna, bo sa totalnie zniszczone i zaniedbane. bez mycia - moje wypełnienia się nie utrzymają, zresztą nawet ich nie widać Szok po prostu.

Edytowane przez Kamlisa
Czas edycji: 2014-02-25 o 10:56
Kamlisa jest offline Zgłoś do moderatora