Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Cera wrażliwa i alergiczna
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-04-06, 17:28   #10
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Cały czas problem z "wrażliwą skórą twarzy "

Cytat:
Napisane przez Villemo44 Pokaż wiadomość
Polecam wizytę u alergologa i zrobienie testów na alergie. Sama zmagam się z wrażliwą skórą. Od dermatologów słyszałam różne opinie. Jeden mówił, że to azs, drugi, że na pewno nie azs. Leki przepisywali na oko, nie robiąc żadnych badań. Wydałam mnóstwo kasy, bo leki od dermatologów nie są refundowane. Poprawa była tylko w czasie stosowania leków, a po ich odstawieniu problem z wrażliwą skórą się nasilał. W końcu sama poszłam do alergologa i poprosiłam o skierowanie na testy aby znaleźć przyczynę problemów. Przede mną testy na alergię pokarmową i testy płatkowe. Testy płatkowe pokażą czy mam alergię na m.in. kosmetyki. Dodatkowo usłyszałam od pani alergolog, żebym używała samych kosmetyków hipoalergicznych kupowanych w aptece. I już po zmianie kremów na hipoalergiczne widzę dużą poprawę. Ja jeszcze sama zauważyłam, że kontakt z wełną bardzo podrażnia mi skórę. Kołdra, swetry i kosmetyki z lanoliną poszły w odstawkę. Proszek do prania też musiałam zmienić na proszek dla "wrażliwców". Piszę o tym, bo być może Twój problem jest podobny do mojego. Także polecam wizytę u alergologa aby znaleźć przyczynę, a nie tylko "zaleczać" problem wydając górę pieniędzy.
To tez jest dobry pomysł. Wiele problemów skórnych ma podłoze alergiczne.
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując